LigaRywaleSeniorzy

Co słychać w lidze? Odc. 5

Za nami już 19. kolejka B klasy ostrołęckiej. Na prowadzeniu dalej WKS Mystkówiec przed Bartnikiem Myszyniec. Co się działo w miniony weekend? M.in. mieliśmy mecz z pięcioma czerwonymi kartkami!

Kolejne drużny nie mają już nawet matematycznych szans na zwycięstwo w lidze. W gronie tych, którzy mogą jeszcze (czasami czysto teoretycznie) wygrać B-klasę ostrołęcką pozostały już tylko: WKS Mystkówiec, Bartnik Myszyniec, Iskra Zaręby Kościelne, GUKS Krasnosielc i KS Pniewo.

Spójrzmy na mecze, które mają do rozegrania dwa zespoły ze szczytu:

WKS Mystkówiec: FC Różan – dom,  Kurpik II Kadzidło – dom, Bartnik Myszyniec – wyjazd,
Bartnik Myszyniec: GKS Andrzejewo – dom, FC Różan – wyjazd, WKS Mystkówiec – dom.

Podsumowując, Mystkówiec gra u siebie z najsłabszymi zespołami ligi oraz na wyjeździe z głównym kontrkandydatem do awansu. Tymczasem Bartnik podejmuje osłabione czerwonymi kartkami (za mecz… z Mystkówcem, o tym niżej) Andrzejewo, które właśnie straciło szanse na awans, oraz najsłabszy w lidze Różan. Można w miarę bezpiecznie przypuszczać, że oba kluby wygrają swoje pozostałe starcia, więc decydującym będzie najprawdopodobniej mecz BARTNIK – MYSTKÓWIEC, 4 czerwca 14:00 w Myszyńcu.

WYNIKI 19. KOLEJKI

FC Różan – Kurpik II Kadzidło 1-5 (1-1)
Bramki: Ziółkowski 21 – Staśkiewicz 43, 63, Lesiński 60, Danieluk 79, Jaworski 90.

Niemal do przerwy FC Różan wygrywał 1-0 z rezerwami Kurpika Kadzidło. Tuż przed zejściem do szatni Łukasz Staśkiewicz doprowadził do wyrównania, a po zmianie stron siekali już tylko Kurpicy. Jednym ze strzelców był legendarny snajper Kurpika, taki piłkarski Stach Konwa, Mirosław Lesiński.

GLKS Lelis – Bartnik Myszyniec 1-4 (0-1)
Bramki: Stachurski 78 – M. Szymański 18, 46, A. Kobus 32, Sz. Kulas 70.

Na pierwszej połowie tego meczu był wysłannik naszej redakcji, Przemek 🙂 (potem wrócił do Ostrołęki na mecz ze Zbójną). Tak się złożyło, że przez cały czas pobytu widział zaledwie jednego gola, a po przerwie padły jeszcze cztery. Bartnik nie wykorzystał także rzutu karnego. Goście do Lelisa przyjechali bez rezerwowych, a pomimo tego przeważali cały czas.

Ogólne wrażenia są potwierdzeniem, że drużyna z Myszyńca gra najciekawiej w B-klasie. Nasz reporter podsumował to pełnym aprobaty stwierdzeniem „To nie jest zespół B-klasowy, z taką grą dali by radę w A-klasie i powalczyli w okręgówce”. Poza tym dochodzimy do wniosku, że stajemy się fanami gry Kamila Muracha 🙂

GUKS Krasnosielc – Wymakracz Długosiodło 2-1 (0-1)
Bramki: Ł. Pragacz 50, Budny 79 – E. Mostowski 29

Do przerwy wygrywał zespół prowadzony przez byłego bramkarza m.in. Ostrovii Ostrów Mazowiecka, MKS-u Małkinia czy jednego z ostrołęckich klubów, Rafała Gordziejczyka (pozdrawiamy, bo wiemy, że trener czyta te podsumowania). Co ciekawe na obronie zespołu z Krasnosielca niemal cały mecz grał nominalny bramkarz, który wyszedł nawet na tej pozycji w pierwszym składzie. Zmienił go dopiero w 87. minucie… trener Arkadiusz Oleksy, dla którego był to powrót do gry po 5 latach, kiedy nawet był kapitanem GUKS-u.

GKS Andrzejewo – WKS Mystkówiec 3-6 (1-2)
Bramki: D. Kraszewski 30, A. Piwoński 51, Tyborowski 90+5 (k) – Melion 15, 75, Pi. Ciskowski 43, J. Kruza 46, Gołębiowski 62, 81.
Czerwone kartki: Barzał 89, D. Kraszewski 90+5, R. Piwoński 90+5, Płotczyk 90+5 – A. Rosiński 80 (druga żółta).

Co tu się wydarzyło? Już spieszymy z odpowiedzią. Najbardziej pewnie interesują Was kartki, więc wyjaśniamy, że w końcówce bramkarz Mystkówca sfaulował zawodnika Andrzejewa, za co sędzia podyktował rzut karny. Goście domagali się jednak czerwonej kartki dla golkipera WKS-u, co w niezbyt rozsądny sposób próbowali arbitrowi wytłumaczyć. Ten, owszem, wyjął czerwony kartonik, ale za całą aferę otrzymali go w trójpaku zawodnicy z Andrzejewa.

Wcześniej były jeszcze dwa rzuty karne dla gospodarzy. Dodatkowo warto wspomnieć, że dwóch zawodników drużyny gości zakończyło mecz z kontuzją – J. Rosiński ze złamanym nosem, a Szulc ze skręconą kostką. Andrzejewo kolejny raz przyjechało z bardzo wąską ławką, tym razem siedziało na niej zaledwie dwóch zawodników. Im bliżej końca ligi, tym ławki coraz mniej zaludnione w niektórych zespołach, a szkoda, bo pogoda lepsza niż jesienią 😉

TABELA

B-KLASA OSTROŁĘCKA 2016/17 (stan na 17.05.2017)
W Orz Goworowo 18 2 1 15 9 57 -48 7

W tabeli kolejno: pozycja, nazwa drużyny, liczba rozegranych meczów, liczba zwycięstw, liczba remisów, liczba porażek, liczba strzelonych bramek, liczba straconych bramek, różnica bramek, zdobyte punkty.