„Moja Narew”: W. Laskowski

Za nami okres świąteczno-noworoczny, niedługo piłkarze rozpoczną treningi, tymczasem mamy czwartek, więc czas na „Moją Narew”. Przed Wami Włodzimierz Laskowski, jeden z najlepszych snajperów Narwi w historii, zdobywca ponad 50 bramek dla Niebiesko-Czerwonych.

Obecnie jest on członkiem komisji rewizyjnej w MZKS-ie Narwi, a także w Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej. W obu stowarzyszeniach należał też do grona członków-założycieli. Pasjonat, po zakończeniu piłkarskiej kariery wierny kibic, a poza tym po prostu dobry człowiek – przed Wami Włodek Laskowski.

MOJA NAREW
Włodzimierz Laskowski


 

Mój pierwszy mecz Narwi i wspomnienia z nim związane
– Mój pierwszy mecz ligowy w seniorach, to spotkanie 22 sierpnia 1976 roku w Ostrołęce w nowej Lidze Międzywojewódzkiej (III liga, 3. poziom ligowy), z Hutnikiem Warszawa, wygrane 2-1. Grałem jako junior (18 lat) przez 45 minut. Był taki przepis, że w meczu musieli występować: junior – minimum 45 minut, dwóch młodzieżowców do 21 lat – cały mecz. Byłem szalenie dumny, że mogłem zagrać z zawodnikami, których oglądałem jeszcze do niedawna z trybun.

Ulubiony zawodnik w historii klubu + powody
– Byliśmy jako drużyna grupą ludzi lubiących się, ale ja najbardziej byłem związany ze świętej pamięci Krzysztofem Ellerem. Mogliśmy zawsze na siebie liczyć na boisku i poza nim. Dobry zawodnik i świetny kolega.

Ulubiony zawodnik obecnie + powody
Adam Mierzejewski. Powiem krótko: wola walki, świetna gra głową, nie odpuszcza nikomu.

Dlaczego kibicuję Narwi?
– Na Narew chodziłem z kolegami ze Starego Miasta w podstawówce i tak zostało do dziś.

Marzenia związane z klubem
– Serce boli, gdy człowiek patrzy na to że drużyna gra teraz tylko w B-klasie, ale mam marzenie, że duże firmy w Ostrołęce zainwestują w obecną Narew i zagramy za parę lat przynajmniej w II lidze.


 

Sezon 1977/78. Górny rząd: Robert Ciskowski, Wiesław Sobieraj, Waldemar Kubeł, Zbigniew Wielgos, Janusz Czapski, Mirosław Osoliński, Tadeusz Filiński, trener Jerzy Tonewo.
Niżej kucają: Marek Andruszewski, Krzysztof Eller, Włodzimierz Laskowski, Roman Magolan, Krzysztof Strusiński, Leszek Marczak, Mirosław Duda.
Sezon 1985/86. U góry: Trener Marian Szarama, Ryszard Wołejszo, Zbigniew Wielgos, Kazimierz Puławski, Jakub Krajewski, Krzysztof Mierzejewski, Marian Eller, Stanisław Krapa, Włodzimierz Laskowski, Jacek Bocianiak, Aleksander Harabasz.
Siedzą: Robert Juchniewicz, Sławomir Jemielita, Bogdan Szlachetka, Krzysztof Eller, Marek Zalewski, Krzysztof Kot, Krzysztof Chmielewski, Robert Tonewo.
Lipiec 1982, Piotrków Trybunalski. Od lewej Zbigniew Wielgos, Włodzimierz Laskowski, Krzysztof Mierzejewski.

P.S. Na głównym zdjęciu, u góry, W.L. w barwach „Drużyny 50-lecia Narwi” w 2012 roku, podczas meczu z Reprezentacją Samorządu. W tle Marcin Grabowski.

2 komentarze do “„Moja Narew”: W. Laskowski

 • 04/01/2018 o 22:41
  Permalink

  Super artykuł, ale na środkowym zdjęciu obok siedzącego Marka Zalewskiego chyba Darek Błach, a nie Krzysiek Kot.

  • 04/01/2018 o 23:28
   Permalink

   Też tak myślałem, ale inne postacie ze zdjęcia mówią, że to K.Kot 🙂

   Edycja:
   A jednak, pytałem kolejnych osób i wychodzi na to, że rzeczywiście to D. Błach

Możliwość komentowania została wyłączona.