Młodzież z regionu w ligach – raport

Dzisiaj przyglądamy się drużynom młodzieżowym, reprezentującym poszczególne kluby w rozgrywkach jesienią 2020 roku. W ligach dziecięcych i młodzieżowych występują obecnie chłopcy urodzeni w latach 2002-2013, podzieleni na kategorie wiekowe od juniora do żaka. W tym zespoły reprezentujące Narew, niektóre wspólnie z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej.

Przegląd ograniczamy do miasta Ostrołęki i miejscowości powiatu ostrołęckiego. Przypominamy, że w kategoriach wiekowych juniora, juniora młodszego i trampkarza (roczniki 2002-2007) najwyższą ligą jest Ekstraliga, poniżej jest I liga mazowiecka, a dalej I i ewentualnie II liga okręgowa. Natomiast młodzicy, orlicy i żacy (2008-2013) grać mogą tylko we właściwych sobie terytorialnie ligach okręgowych. Wymienione najpierw kategorie grają sezon co pół roku, zaliczając awanse i spadki, a młodzicy, orlicy i żacy grają „normalny” sezon z rundą jesienną i wiosenną. Młodzicy są podzieleni dodatkowo na I i II ligę okręgową.


Najpierw zobaczmy, jak wygląda sytuacja w ligach wojewódzkich:

Kategoria A1 junior – rocznik 2002 – brak drużyn z Ostrołęki i powiatu

Kategoria A2 junior – rocznik 2003 – brak drużyn z Ostrołęki i powiatu

Kategoria B1 junior młodszy – rocznik 2004:
Drużyna APN Narew Ostrołęka wywalczyła awans do I ligi mazowieckiej, jednak stała się drużyną rezerwową Narwi w seniorach.

Kategoria B2 junior młodszy – rocznik 2005:
APN Narew Ostrołęka – I liga mazowiecka

Kategoria C1 trampkarz – rocznik 2006:
APN Narew Ostrołęka – Ekstraliga
Korona Ostrołęka – I liga mazowiecka

Kategoria C2 trampkarz – rocznik 2007:
APN Narew Ostrołęka – Ekstraliga
Korona Ostrołęka – I liga mazowiecka

Podsumowując, mamy tu trzy zespoły Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej występującej pod patronatem Narwi, reprezentującej nasz klub. Dwa z nich grać będą w Ekstralidze, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii Ostrołęki. Do tego w I lidze mazowieckiej dwa zespoły ma Korona Ostrołęka. Innych klubów z okolic nie stwierdzono. Z terenu dawnego województwa ostrołęckiego po jednym zespole mają w I lidze mazowieckiej Bug Wyszków (2004) i Ostrowianka Ostrów Mazowiecka (2005).


Teraz pora na raport dla poszczególnych klubów. Zaznaczamy, że trzy zespoły prowadzone wspólnie przez APN i Narew umieszczone będą w obydwu zestawieniach. Rocznik 2008 Narwi został powołany po porozumieniu dla ostrołęckiej piłki, dlatego jako nowa drużyna musi zacząć rozgrywki w II lidze.

 

Herb Klub Roczniki Ligi
APN Ostrołęka 7 2005 – I liga mazowiecka
2006 – Ekstraliga
2007 – Ekstraliga
2009 – I liga okręgowa
2010 – I liga okręgowa
2011 – liga orlików
2012 – liga żaków
Korona Ostrołęka 6 2006 – I liga mazowiecka
2007 – I liga mazowiecka
2010 – I liga okręgowa
2011 – liga orlików, dwa zespoły
2012 – liga żaków
2013 – liga żaków
Narew Ostrołęka 4 2005 – I liga mazowiecka
2006 – Ekstraliga
2007 – Ekstraliga
2008 – II liga okręgowa, dwa zespoły
Orz Goworowo 4 2005 – I liga okręgowa
2007 – II liga okręgowa
2011 – liga orlików
2012 – liga żaków
brak herbu LUKS Czerwin 3 2008 – II liga okręgowa
2010 – II liga okręgowa
2012 – liga żaków
Olympic Łyse 3 2007 – II liga okręgowa
2011 – liga orlikow
2013 – liga żaków
Waleczni Olszewo-Borki 3 2008 – II liga okręgowa
2009 – II liga okręgowa
2010 – II liga okręgowa
Bartnik Myszyniec 2 2006 – I liga okręgowa
2008 – II liga okręgowa
Jantar Ostrołęka
(dziewczęta)
2 2009 – II liga okręgowa
2011 – liga orlików
KAS Kadzidło 2 2011 – liga orlików
2012 – liga żaków
Kurpie Myszyniec 2 2010 – II liga okręgowa
2012 – liga żaków
Rzekunianka Rzekuń 2 2009 – I liga okręgowa
2012 – liga żaków
Świt Baranowo 2 2006 – II liga okręgowa
2010 – II liga okręgowa
UKS Narew Ostrołęka 1 2009 – II liga okręgowa
ULKS Ołdaki 1 2010 – II liga okręgowa

Opracowanie: Tomasz Mrozek. Zdjęcie: Robert Kępisty.

2 komentarze do “Młodzież z regionu w ligach – raport

 • 14/07/2020 o 22:10
  Permalink

  Czy oby na pewno będą ci młodzi grali w przyszłości w Ostrołęce?
  Po pierwsze nie ma silnego klubu w regionie ostrołęckim. Chodzi o poziom ligowy, do którego właśnie ci najlepsi powinni trafiać z wyżej wymienionych klubów.
  A jak to jest teraz?
  Brak silnego klubu i ośrodka piłkarskiego, powoduje, że część z tych młodych chłopaków zakończy karierę na etapie szkoły średniej. Pozostała część przejdzie do pobliskich klubów ( nie koniecznie trafią do Narwi) a ci średni zasilą Narew. A najlepsi z rodzicami wyjadą do lepiej zorganizowanych klubów mogących naprawdę rozwijać się piłkarsko wyżej niż na poziomie 6 czy 7 ligi.
  Patrząc na poczynania obecnych działaczy Narwi, nie gwarantuje, że ten nowy sezon będzie udany. A to dlatego, że pozostało nie wiele czasu. A zespół budowany jest od nowa ( ustawienia w składzie z zawodnikami o różnym przygotowaniu kondycyjno-motorycznym i umiejętnościami technicznymi). Na to potrzebny jest dłuższy czas.
  Rezerwy zostały za późno zgłoszone co najmniej o rok.
  Po drugie wynagrodzenia w różnej formie. Jak to jest możliwe, aby wychowankowie Narwi, Korony opuścili Ostrołękę przenieśli się do pobliskiego Troszyna wraz z trenerem ? Czyli gdzie indziej można stworzyć warunki zadowalające obie strony do lepszej i wydajniejszej pracy niż w Ostrołęce.
  Ze zdziwieniem przyjąłem fakt, że władze miasta i kluby ostrołęckie nie zatrzymały miejsca w IV lidze, tylko beztrosko oddali jakiemuś innemu klubowi zapewne z Warszawy lub okolic do tej grupy gdzie gra Mława i Troszyn (grupa ciechanowsko-płocka).
  Słaba reprezentacja w okręgu ciechanowskim, bo ostrołęckie to tylko dodatek do nazwy.
  Mimo tradycji trudno zachęcić kogoś większego (gracza) do współpracy i sponsorowania jedynego klubu seniorskiego w Ostrołęce. Pytanie dlaczego? Może chodzi o kulturę niektórych kibiców i ich dosadnym kibicowaniu? Dlatego może ta niechęć- 2 duże firmy w Ostrołęce!
  Kto z Ostrołęki pilnuje spraw w okręgu ciechanowskim? Sprawa awansu wymknęła się z pod kontroli.
  Proszę ten wpis nie traktować, jako krytyki, tylko jako moje osobiste spostrzeżenia oraz owocnej dyskusji nad kondycją ostrołęckiej piłki i jej przyszłego rozwoju.
  A może, jak ktoś nie dawno napisał na lokalnym portalu. ?Że w Ostrołęce nie będzie piłki na dużym poziomie, bo dużo dzieli ludzi tu mieszkających i lepiej zainwestować, te miejskie środki w inną dyscyplinę, przynoszącą większą chwałę niż piłka na poziomie amatorskim i wymagającą pompowania dużych środków finansowych, na coś co nie daje wyników.?
  Co sądzicie o takim podejściu jednego z lokalnych kibiców, nieodosobniony zapewne głos?
  Mimo pewnych braków, życzę dalszego rozwoju ostrołęckiej piłki do poziomu przynoszącemu miastu i jej mieszkańcom i kibicom co najmniej zaistnienia na piłkarskiej mapie Polski nie tylko w mało znanym okręgu, nie ostrołęckim w dodatku( brak władz i swoich ludzi-dodatkowe miejsca pracy tu na miejscu ,a nie w Ciechanowie).
  To to tutejszych ekspertów od piłki nożnej, byli działacze, trenerzy, piłkarze, sędziowie i kibice zaangażowani w życie klubu. Może warto coś zmienić tu, a nie jechać do Troszyna lub dalej w poszukiwaniu lepszego życia!

  • 15/07/2020 o 09:15
   Permalink

   Nikt nie zabroni zlotówom grac w Troszynie. Pamietaj tylko ze jak kazdy taki projekt to jest pomysl krotkotrwaly.
   Korona przed rozpadem i wycofaniem budowana byla na przyjezdnych z Olsztyna i Bialegostoku. To musialo sie nie udac. Ci co byli stad przeszli do Narwi i to jest pomysl dobry zeby budowac na wychowankach. Uwazam ze powinno sie dac im spokojnie dorosnac i powoli okrzepnac w seniorskiej pilce czy to w LO czy IV lidze. Pierwsze opinie z treningow od zawodnikow sa takie ze trener Sieradzki to fachowiec wiec dajmy czas i jemu. Niektorzy wymagania maja jalby co rok musial byc awans, najlepiej do Ekstraklasy a wygrywa jedna druzyna na 16! Co ciekawe najmniej cierpliwi sa dziadzie chodzace na mecze. Jedna porazka i juz „hurr durr tu nigdy nie bedzie dobrze”

Możliwość komentowania została wyłączona.