1957

LOKS Narew Ostrołęka Turbina Ostrołęka Kolejarz Ostrołęka

W 1957 roku działały w Ostrołęce: LOKS Narew (Ludowy Ostrołęcki Klub Sportowy), zrzeszający jakby wbrew nazwie głównie sportowców z najbliższej okolicy Ostrołęki, Turbina, działająca przy ostrołęckiej elektrowni w Wojciechowicach i Kolejarz, oczywiście na kolejowej Stacji-Ostrołęka.

Udało się ustalić wyniki trzech meczów Turbiny z tego sezonu. Nie wiadomo, czy były to mecze ligowe, czy towarzyskie, choć terminy sugerują, że to w większości raczej sparingi (ligę grano zazwyczaj od kwietnia do sierpnia; być może mecz z WKS-em w ramach rozgrywek ligowych?).

20.03.1957: Turbina Ostrołęka 2-1 Kolejarz Ostrołęka
31.03.1957: Turbina Ostrołęka 7-0 Orlęta Ostrów Mazowiecka
16.04.1957: Turbina Ostrołęka 4-0 WKS Łomża

Mistrzem C-klasy nowo utworzonego okręgu ostrowskiego (dotychczas wszystkie grupy podlegały bezpośrednio pod Warszawski OZPN) zostały Orlęta Ostrów Mazowiecka. Drużyna ta awansowała do Klasy B. Jest możliwe, że w rozgrywkach w tym roku występowały w klasie C następujące zespoły:

– Turbina Ostrołęka
– Kolejarz Ostrołęka
– Orlęta Ostrów Mazowiecka
– WKS Łomża

Kolejarz i… Sparta (pozostałość po drużynie, która jest protoplastą Turbiny) miały pod koniec sezonu zaległości finansowe, a na ogół kary nakładano za oddawanie meczów walkowerem. „Spartę” zawieszono i odwieszona została dopiero pod koniec sezonu 1958 (widocznie ktoś zdał sobie sprawę z tego, że nie istnieje, a jej dług spłaciła Turbina).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *