Krzysztof Adamczyk

Krzysztof Adamczyk
Trenerem Narwi został 1 kwietnia 2009 roku. Zastąpił Dariusza Janowskiego, który pracował w Narwi przez niecałe dwa tygodnie (wcześniej, tuż przed rundą wiosenną 2009 zwolniono Cezarego Molede). Krzysztof Adamczyk jako trener, dopiero w naszym klubie ma doczynienia z piłką seniorską. Wcześniej trenował juniorów, m.in. Marymontu Warszawa. Jak więc widać nie ma zbyt dużego doświadczenia trenerskiego, ale zdołał zakończyć poprzedni sezon na 3. miejscu w tabeli, co w porównaniu do rundy jesiennej 2008, kiedy to go nie było w naszym klubie, dało awans o pięć pozycji. W tym roku wymagania co do trenera jak i samych zawodników są zdecydowanie większe, dlatego życzymy powodzenia.

Krzysztof Adamczyk był w przeszłości znakomitym napastnikiem. Urodził się 14 lutego 1956 roku w Gdańsku i właśnie w barwach trójmiejskich klubów, stawiał swoje pierwsze kroki piłkarskie: Gedania Gdańsk, Stoczniowiec Gdańsk (1970-1977), Arka Gdynia (debiut w ekstraklasie w sezonie 1977/78- 30 meczy/6 bramek). W sezonie 1978/79 trafił do Zawiszy Bydgoszcz, lecz jeszcze w trakcie rundy jesiennej, został oddelegowany do Legii Warszawa. To właśnie z tym ostatnim klubem święcił największe sukcesy. Dwa razy zdobył Puchar Polski, a w sezonie 1980/81 z 18. bramkami strzelonymi, został królem strzelców naszej ekstraklasy. Adamczyk w Legii grał, w latach 1978-1984. W tym czasie rozegrał 146 meczy, strzelając 49 bramek (Ekstraklasa- 124 mecze / 42 bramki; Puchar Polski- 14 meczy / 5 bramek; europejskie puchary- 8 meczy / 2 bramki). Z Legii Warszawa, Krzysztof Adamczyk wyjechał do greckiego AE Larissas, z którą to, już w pierwszym sezonie gry, zdobył Puchar Grecji. Po 3. sezonach spędzonych w Grecji, nasz obecny trener przeniósł się do austriackiego SK VOEST Linz, a po sezonie trafił do cypryjskiego Apollonu Limasol, gdzie zakończył swoją karierę piłkarską. Trenerami Krzysztofa Adamczyka byli tak znani fachowcy jak Andrzej Strejlau, Lucjan Brychczy, Kazimierz Górski, a za granicą m.in. Jacek Gmoch i Jerzy Engel.

Krzysztof Adamczyk wystąpił w 3. meczach naszej reprezentacji. Debiutował 12 listopada 1980 w Barcelonie, w meczu przeciwko Hiszpani (2:1).

31 marca 2006 roku, Krzysztof Adamczyk przed meczem Legia Warszawa – Pogoń Szczecin, oficjalnie został dołączony do Galerii Sław Legii Warszawa.

*14 września 2009 roku po słabym starcie Narwi do rozgrywek sezonu 2009/10 został zwolniony z klubu.

źródło: 90minut.pl / legialive.pl / legia.net / pl.wikipedia.org / eostroleka.pl (foto) / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *