FC Różan – Narew Ostrołęka 2-12

Po wczorajszej porażce Korony II Ostrołęka w Pniewie, cel przed Narwianami był jasny: wygrać z FC Różan. Niebiesko-Czerwoni zwyciężyli 12-2, dzięki czemu mamy 6 punktów przewagi nad wiceliderem.

Niespodziewanie to Różan strzelił pierwszą bramkę, już w 7. minucie gry. Na odpowiedź Narwi długo nie trzeba było czekać, dwie minuty później Piotr Wysocki zagrał długą piłkę do Bartosza Pędzicha i było 1-1. Po chwili przy kolejnym golu Pędzicha ładną asystę zaliczył Cezary Stachowicz. Niestety kolejna niefrasobliwość w defensywie zakończyła się golem na 2-2 dla Różana.

Szybko odpowiedzieliśmy bramką Kamila Gontarza (asysta Stachowicza) i gry wydawało się, że wszystko wraca na dobre tory, sędzia niespodziewanie zauważył przewinienie w zwyczajnym przejęciu piłki przez Daniela Dziczka. Rzut karny wybronił jednak Igor Kaliszewski. I to był punkt zwrotny meczu, bo od tej pory strzelali już tylko Narwianie.

Jeszcze przed przerwą kolejne bramki zdobywali Michał Markowski (podanie Stachowicza), chwilę po wznowieniu gry Bartosz Pędzich (asysta Markowski) i tuż przed przerwą znów Pędzich (as. Markowski). W drugiej połowie trener dał zadebiutować naszym młodym talentom, Kubie Grzybowi i Mateuszowi Krejszeffowi. Obaj zagrali dosyć „ciche spotkanie”, ale ustrzegli się błędów, a Grzyb zaliczył asystę przy jednym z goli. Tymczasem bardzo dobrze poradził sobie, wprowadzany do gry od początku rundy Bartek Piasecki, który trzy razy wykładał kolegom „patelnię”, zaliczając ładne asysty a także sam zdobył dwie bramki. Dwa gole wbił jeszcze Marcin Kobrzyński, właśnie po podaniach Piaseckiego.

Oprócz pierwszego kwadransa grę Narwi oglądało się dobrze, wynik mógł być jeszcze wyższy i możemy z optymizmem patrzeć na kolejne mecze.

FC 2012 Różan – Narew Ostrołęka 2-12 (2-7)
Bramki: ? 7, ? 15 – Pędzich 9, 13, 21 (k), 38, 45, 65, Gontarz 18, Markowski 37, Piasecki 67, 90 Kobrzyński 83, 85

Narew Ostrołęka: Kaliszewski (46. Dudek) – Dziczek (73. Choroszewski), Dąbrowski, Wysocki (77. Krejszeff), Mierzejewski, Stachowicz (55. Piasecki), Jóźwiak, Bednarczyk (66. Grzyb), Gontarz (66. Kobrzyński), Markowski, Pędzich (66. Przyborowski).