LigaSeniorzyVideo

Pierwsza porażka w sezonie

Po bardzo frustrującym meczu Narew przegrała w Karniewie z Pełtą 1-2.

Mecz nie był porywającym widowiskiem i jeśli ktoś oglądał spotkanie z Błękitnymi Raciąż w minionym tygodniu, mógł mieć wrażenie, że tym razem jest na innej klasie rozgrywkowej. Ozdobą pojedynku była bramka dla Narwi. W 35. minucie piłka z autu została zagrana do Kamila Gontarza, ten zgrał ją Michałowi Markowskiemu, a on huknął z dystansu z lewej nogi prosto do bramki Pełty.

Dobre sytuacje na strzelenie bramki mieli jeszcze Bartosz Pędzich, Michał Markowski oraz Kamil Gontarz, ale za każdym razem czegoś brakowało. W drugiej połowie Narew starała się podwyższyć wynik, ale wyszło zupełnie coś innego. W 7. minucie drugiej połowy po niepotrzebnym faulu gospodarze wykonali rzut wolny na skraj pola karnego, a tam z ostrego kąta zawodnik Pełty wyrównał wynik.

Później to Narew bardziej chciała strzelić gola, a Pełta dobrze się ustawiała, licząc na kontry, z których kilka było naprawdę groźnych. W 58. minucie wydawało się, że sędzia powinien gwizdnąć rzut karny dla Narwi za faul bramkarza gospodarzy na Konradzie Sobotce, ale arbiter widział to inaczej. Do sędziego było zresztą tego dnia więcej uwag, być może zestresował go fakt wyznaczenia tego meczu do wideo-weryfikacji przez COOZPN.

Od około 60. minuty spotkanie było wyrównane, z klepaniem raz w jedną, raz w drugą stronę, oraz przerwami na chwile oklasków. Przykładowo po próbie uderzenia Sobotki z przewrotki, szansie Dziczka, Gontarza w końcówce, oraz kilku innych zagraniach Narwi. Cóż z tego, jeśli największy powód do oklasków mieli gospodarze . Po przedziwnej decyzji sędziego Pełta miała rzut wolny – po nim jakieś zagranie na aferę i gol.

Niespodziewanie okazało się, że pojedynek beniaminków był to mecz na szczycie ligi: po zwycięstwie nad Narwią Pełta awansowała na drugą pozycję w tabeli. Pierwsza pozostaje Narew, chociaż oba zespoły mogą zostać jutro wyminięte, jeżeli Orzeł Sypniewo lub GKS Pokrzywnica wygrają swoje mecze.

Jeśli dobrze wszystko spisaliśmy, sędzia pokazał nam w tym meczu 7 (!) żółtych kartek, co z dużym prawdopodobieństwem zdarzyło się po raz pierwszy od 1962 roku. Ostatni raz taką ilość upomnień ostrołęcki zespół dostał pewnie podczas jakiegoś konfliktu zbrojnego, a tu ani nikt się nie bił, ani zbyt chamsko nie grał… 😉 Aktualizacja: sędzia pokazał nam pięć żółtych kartek, a Pełcie cztery, czyli w normie.

Oba zespoły zagrały słabo, my nie wykorzystaliśmy swoich okazji, Pełta wykorzystała o jedną więcej i komplet punktów pozostał pod Makowem. Gospodarzom gratulujemy punktów, a my… walczymy dalej, tym razem u siebie.