Deszczowe granie z Łomżanami

Drugi sparing przed rundą wiosenną zakończył się nieznaczną porażką Narwi z ŁKS-em Łomża 2-3. Goście przyjechali do Ostrołęki składem złożonym w zdecydowanej większości z juniorów, którzy wygrali ostatnio swoją ligę i grać będą teraz w lidze makroregionalnej.

Po Narwianach widać było zmęczenie treningami, które obecnie prowadzone są na najwyższych obrotach. Łomża szybko wyszła na prowadzenie, w 6. minucie wykorzystując błąd testowanego bocznego obrońcy Narwi. Sytuację próbował ratować Daniel Woźniak, ale brakowało mu asekuracji. Niebiesko-Czerwoni wyrównali w 14. minucie, kiedy Daniel Dworecki wrzucił dobrze piłkę w pole karne. Tam Piotr Dąbrowski II świetnym przyłożeniem głowy umieścił piłkę w siatce, poza zasięgiem rąk bramkarza ŁKS-u. W Narwi zagrało aż pięciu bramkarzy, drugi z nich, pomimo solidnego występu dwa razy wyjmował piłkę z siatki. Najpierw w 37. minucie jego błąd doprowadził do sytuacji, w której zawodnik ŁKS-u go przelobował. Trzy minuty później kolejny błąd zaliczył testowany obrońca, przez co napastnik z Łomży wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. Pierwszy strzał został wybroniony, na dobitkę nie było szans. Później ŁKS miał jeszcze jedną groźną sytuację zażegnaną przez bramkarza.

Druga połowa obfitowała w sytuacje strzeleckie Narwi – już w 47. minucie Jakub Żendzian dostał piłkę, którą powinien posłać do pustej bramki, ale… uderzył za mocno i wynik pozostał bez zmian. Kilka minut później dobra sytuacja zakończyła się strzałem testowanego skrzydłowego, który po odbiciu piłki od obrońcy zakończył się tylko rzutem rożnym. W 57. minucie testowany stoper Narwi dostał czerwoną kartkę (druga żółta), zgodnie z ustalonymi zasadami sparingu, po czerwonej kartce zespół grał pięć minut w osłabieniu, a zawodnik kończył swój występ.

25 minut przed końcem Narew miała świetną sytuację, w której oddaliśmy trzy strzały, lecz wszystkie wybronił bramkarz gości. Skapitulował on dopiero w 83. minucie, gdy po podaniu kolejnego z testowanych zawodników Michał Markowski przymierzył z dystansu i trafił przy słupku do bramki.

03.02.2019, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – ŁKS Łomża 2-3 (1-3)
Bramki: Dąbrowski II 14, Markowski 83

Narew: Woźniak – testowany zawodnik, testowany zawodnik, Przyborowski, testowany zawodnik – Kuzia, Pełtak, Jóźwiak, Dworecki – Markowski, Dąbrowski II. Oraz: Dudek, Kaliszewski, Stepnowski, testowany zawodnik – Sumara, Dulewicz, Żendzian, Karwowski, Popieniek oraz dwóch testowanych zawodników. Trener: Dariusz Narolewski.