Korona chce siedmiu

W wyniku przedsezonowych ustaleń pomiędzy zarządami Narwi i Korony do drużyny Korony przejść miało kilku seniorów Narwi. W przeciwnym kierunku także miało się odbyć kilka ruchów. Tymczasem byliśmy świadkami szopki, w której czterech piłkarzy deklaruje chęć gry w Koronie, kilka dni później chęć pozostania w Narwi a wreszcie po zgłoszeniu ich do ligi nie pojawia się na zbiórce, przez co niebiesko-czerwoni oddali walkowerem spotkanie wyjazdowe w Szydłowie. Nie wiadomo jak teraz traktować wszelkie ustalenia o współpracy między klubami. Mimo tego, okazuje się, że Korona jednak nie zrezygnowała z chęci pozyskania wspomnianych piłkarzy.

Co więcej do listy dołączyło trzech kolejnych. Zarząd Korony zwrócił się do Narwi w sprawie przejścia do ich klubu siedmiu zawodników (z czego pięciu zostało już zgłoszonych do rozgrywek IV ligi, więc zgodnie z regulaminem w nowym klubie zagrać będą mogli dopiero w lutym). Chodzi o bohaterów sobotniej afery, czyli Pawła Gawrycha, Mateusza Pełtaka, Piotra Kubata i Daniela Wargulewskiego, o zgłoszonego również do IV ligi bramkarza Kamila Rymka i o dwóch zawodników z których usług Narew już zrezygnowała, czyli Cezarego Stachowicza i Tomasza Jóźwiaka.

Niewątpliwym plusem w przypadku wyrażenia zgody na ich przejście był by obowiązek wypłacenia ekwiwalentu za wyszkolenie, który pokryłby przynajmniej straty wynikające z zrezygnowania z wyjazdu na mecz. Nie ma się co oszukiwać, że wspomnianych zawodników zobaczymy w najbliższej przyszłości w barwach Narwi, więc wydaje się rozsądnym zezwolenie na przejście do Korony. Dziwi jedynie decyzja Rymka, który woli być rezerwowym w lidze okręgowej niż ogrywać się w IV lidze.

Jeśli do transferów dojdzie, poinformujemy o tym w osobnej wiadomości.