LigaSeniorzy

Bolesna lekcja z Huraganem

15.08.2015, Ostrołęka. Po walkowerze za mecz w Szydłowie w sobotę przyszła pora na pierwszy prawdziwy mecz sezonu 2015/16. Drużyna Narwi Ostrołęka ze średnią wieku 17,5 roku stawić miała na początek czoła Huraganowi Wołomin – jednemu ze zdecydowanych faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach IV ligi. Pomimo upałów na mecz wybrała się grupa kibiców z Wołomina. Każda wizyta gości dodaje kolorytu, więc dziękujemy za nią i zapraszamy ponownie.

Pierwsza bramka padła w 16. minucie z rzutu karnego, wykorzystanego przez Rafała Wielądka. W polu karnym faulował Filip Kozłowski. Drugi gol zapisać trzeba na konto naszego bramkarza, który nie sięgnął piłki i tylko „dziobnął” ją palcami, zamiast wybić. Kolejne bramki padały w podobnych okolicznościach, czyli po naszych błędach. Zaledwie dwa gole są efektami dobrej gry Huraganu Wołomin. W 70. minucie po zmarnowaniu dwóch czy trzech „setek” odblokował się Bartek Pędzich, zdobywając pierwszego gola dla Narwi w tym sezonie.

Tu trzeba dodać, że swoje okazje miał także np. Hubert Kaliszewski. Wynik idzie w świat, ale nie było tak źle, jak on wskazuje. Przez pierwszy kwadrans było nawet bardzo dobrze. Goście także mieli więcej okazji na podwyższenie wyniku. Końcówkę meczu graliśmy dziesięcioma juniorami na jedenastu wyjadaczy. Na dodatek z zawodnikiem z pola na bramce. Pięć minut przed końcem kontuzji doznał nasz bramkarz, Norbert Dobkowski a limit zmian był już wykorzystany. Rękawicę, a w zasadzie obie rękawice, podjął Nikodem Grabowski i udało mu się zachować czyste konto.

Ciekawie wygląda po tym meczu rubryka „Debiuty”. Pierwszy mecz w seniorach w życiu zaliczyli: Filip Kozłowski, Jakub Chaberek, Nikodem Grabowski i Hubert Kaliszewski. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w wyjściowym składzie był Maciek Młynarski, dla którego był to 25 mecz w seniorach. Na ostatnie 20 minut wszedł „bardziej doświadczony” o dwa mecze Przemek Kruk.

Drużynę w meczu prowadził trener Damian Dąbrowski.

plus-meczu2

Postanowiliśmy dalej przyznawać Plusy Meczu. Za sobotę plusa otrzymuje Daniel Chromik, po którym widać, że już w IV lidze miał okazję grać. Poza nim na wyróżnienie zasłużyli Grzegorz Knap, Daniel Kopeć i specjalne wyróżnienie za to, że ma jaja, Nikodem Grabowski.

 

Narew Ostrołęka – Huragan Wołomin 1:7 (0:4)
Pędzich 70 – Wielądek 16 (k), Barzyc 20, 45+1, Stańczyk 36, 64, Nowacki 73, Dylewski 82

Narew: Dobkowski (85. kontuzja) – Laskowski, Kopeć, Kozłowski (46. Chaberek), Podgajny – Choroszewski,  Młynarski, Knap (65. Grabowski), Chromik (75. Pałaszewski), Kaliszewski (70. Kruk) – Pędzich.
Trener: Damian Dąbrowski.
Kierownik drużyny: Tadeusz Mierzejewski.

Huragan: Chrostowski – Mierzwiński, Woźniak, Dadacz (72. Dąbrowski), Górski – Lewicki (65. Witak), Nowacki (80. Bloch), Wielądek, Mańko (65. Dylewski) – Barzyc, Stańczyk.
Trener: Andrzej Prawda.

Sędziowie: Piotr Rybus jako główny, asystenci – Wojciech Woźniak i Rafał Rogulski.
Żółte kartki: Wielądek.
Widzów: ok. 200 /w tym goście/

statystyki – Jacek Dębski
fot. – Michał Kowalczyk /eostroleka.pl/