Kolejna kara dla Narwi

Wydział Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zadecydował o ukaraniu MKS Narew Ostrołęka karą w wysokości 1800 złotych za brak na ławce rezerwowych trenera z licencją podczas meczu z MKS-em Przasnysz. Wcześniej za to samo przewinienie zostaliśmy ukarani po meczu z Mławianką Mława. Wtedy kara wynosiła 1200 zł. Wówczas dodatkowe 300 zł kary (minimalny wymiar) dostaliśmy za brak odpowiedniej liczby porządkowych podczas meczu.

Do tego dochodzą kary za dwa walkowery – 1000 zł za walkower w pierwszej kolejce za mecz w Szydłowie i jeszcze nie przyznana kara za walkower w minionym tygodniu za mecz w Węgrowie. Ponadto swój mecz walkowerem oddała drużyna juniorów. W tym przypadku gorszy od kary (100 zł) jest koszt wyjazdu na mecz, bo eskapada do Proboszczewic była warta kilka razy tyle.

Łącznie do kiesy Związku trafić ma więc z Narwi 5400 złotych. A to prawdopodobnie jeszcze nie koniec.

Kolejną możliwą karą jest ta za następny walkower. Gdyby do tego doszło Narew zapłacić będzie musiała jeszcze 1000 zł oraz zostanie automatycznie wycofana z ligi, płacąc za ten przywilej kolejne 2000 zł. Dobrowolne wycofanie się z ligi kosztuje tylko 500 zł.

Nic, tylko zakładać okręgowe związki piłkarskie.