Z życia klubu

Mamy trenera bramkarzy

W minionym tygodniu powiększył się sztab szkoleniowy Narwi Ostrołęka. Trenerem bramkarzy został bowiem Sebastian Borowiecki. Sebastian ma 34 lata, jest wychowankiem Narwi, w której barwach w seniorach był głównie zmiennikiem Jerzego Zycha. Czynnym zawodnikiem seniorów był w latach 1999-2003, z przerwą na służbę wojskową. Więcej grania uzyskał w Kurpiku Kadzidło i Jantarze Ostrołęka, gdzie w latach 2010-12 występował w II lidze futsalu.

Właśnie w Jantarze Borowiecki rozpoczął swoją pracę szkoleniową, trenując dziewczęta. Od 2013 roku związany jest także z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej, w której jest jednym z trenerów rocznika 2007, oraz szkoli bramkarzy. Praca w Narwi nie będzie kolidowała z tą w APN-ie. Nasz nowy szkoleniowiec zdążył już poprowadzić zajęcia z Konradem Kotowskim i Karolem Wesołowskim.

Sebastian jest synem Jerzego Borowieckiego, którego odrobinę starsi kibice mogą pamiętać, jako bramkarza Narwi na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego już stulecia. Borowiecki senior przybył do Ostrołęki z Mazur do służby mundurowej w policji i tak już został. Był nawet członkiem zarządu Narwi. Dobrym przedłużeniem piłkarskiego rodu Borowieckich wydaje się być syn Sebastiana Dominik, który trenuje od kilku lat w APN-ie, ale zamiast bramki bronić, notorycznie ją „dziurawi”, będąc jednym z najskuteczniejszych napastników w Akademii.

Sebastian, witamy z powrotem w Narwi!