2001: Nurczyk show

W wietrzny dzień, w którym wiosenne słońce mieszało się z deszczem, a nawet gradem, juniorzy Narwi pewnie pokonali 5-0 Konopiankę Konopki. Bohaterem spotkania został Michał Nurczyk, zdobywca czterech bramek. Ostrołęczanie pozostają liderami ligi.

Przez pierwsze 15-20 minut goście stawiali dzielnie opór naszej ofensywie, skupiając się na obronie własnej bramki. Jak stwierdził obecny na meczu trener Jerzy Tonewo, tak się stało – wreszcie zdobyliśmy gola, a za nim poszły kolejne. Wynik otworzył w 27. minucie Michał Nurczyk. Gol na 2-0 był również jego autorstwa, kiedy huknął ładnie z dystansu, po lewej stronie bramkarza. Trzy minuty później było już 3-0. Znów uderzał Nurczyk, piłka odbiła się od poprzeczki, od linii bramkowej, po czym dopadł do niej Mateusz Krejszeff, głową pakując ją do bramki.

Początek drugiej połowy należał… do gości, którzy przez kilkanaście minut dosyć śmiało sobie poczynali, oddając nawet dwa czy trzy celne strzały, w tym jeden groźny. Potem jednak Michał Nurczyk był faulowany w polu karnym Konopianki i sam wymierzył sprawiedliwość z punktu na 11. metrze. W 70. minucie ten sam gracz zakończył niedzielne strzelanie, ustalając wynik na 5-0 (przewidziany przed meczem przez jednego z „ekspertów” 😉 ).

Podsumowując całe spotkanie, mogliśmy wygrać jeszcze więcej. Najlepiej prezentowała się współpraca duetu Krejszeff – Nurczyk, którzy jednak przygaśli akurat wtedy gdy na stadionie pojawił się szkoleniowiec pierwszego zespołu. Rafał Kosek oglądał poczynania juniorów, którzy już niedługo mogą wskoczyć do drużyny seniorów, podążając szlakiem Szymona Domalewskiego.

Przed meczem zawodnicy pozowali do zdjęć profilowych, a efekty sesji znajdą się niedługo na naszej stronie, w zakładce dotyczącej rocznika 2001.