SeniorzySparingi

Podsumowanie sezonu seniorów

W piątek odbędzie się klubowe podsumowanie pierwszego sezonu istnienia seniorów nowej Narwi, zatem można już przyjąć, że sezon 2016/17 odchodzi do archiwum. Bez kozery można rzec, że był to sezon wyjątkowy, wyczekiwany przez kibiców Niebiesko-Czerwonych.

 Po roku nieobecności Narwi na boiskach, najbardziej zasłużony klub w historii naszego miasta powrócił w nowej odsłonie. Pierwszy trening (tutaj news) odbył się 19 listopada, przyciągając aż 49 zawodników. Później część z nich z różnych powodów poodpadała, część utworzyła drużynę juniorów, która wygrała swoją ligę, a do tych, którzy zostali dołączali cały czas nowi. Ostatecznie w meczach seniorów zagrało 32 zawodników.

Od lutego do czerwca Narew zagrała 17 meczów towarzyskich, głównie z przyszłymi rywalami z B-klasy. Zanotowaliśmy osiem zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Strzeliliśmy 58 bramek, tracąc ich 43 (bilans 15 na plusie).

  • Z drużynami z A-klasy zagraliśmy trzy mecze: remis i dwie porażki; bramki 5-10
  • Z drużynami z B-klasy zagraliśmy 11 meczów: 6 zwycięstw, dwa remisy, trzy porażki; bramki 39-24
  • Z drużynami, które tak jak my przystąpią do ligi od jesieni zagraliśmy trzy mecze: 2 zwycięstwa i porażka; bramki 14-9.

Zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie na swoim własnym podwórku, gdzie z ośmiu spotkań (nie ważne jaka klasa rywala) wygraliśmy pięć, trzy razy przegraliśmy; bramki 34-18 dla nas. Na wyjeździe bywało różnie – po trzy razy zwyciężaliśmy, przegrywaliśmy i remisowaliśmy, bramki 24-25 na korzyść naszych rywali.


TRENER O SEZONIE

Trener seniorów Rafał Kosek /fot. tm/

– Zakończyliśmy trudną dla nas rundę, w której rozgrywaliśmy tylko mecze sparingowe. Cele i zadania postawione na ten okres zostały zrealizowane. Dzięki tej rundzie, w której tak naprawdę graliśmy o nic, udało się nam wskrzesić zespół seniorów. Dziś mamy już kadrę zawodników, na których możemy liczyć i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Do klubu zgłaszają się cały czas zawodnicy, którzy chcą pomóc w odbudowie dawnej, mocnej Narwi. Jestem przekonany, że ci zawodnicy wsparci młodzieżą będą w stanie powalczyć o awans już w pierwszym sezonie – powiedział trener Rafał Kosek.


KADRA

Jak już wspomnieliśmy w sezonie 2016/17 na boisku w seniorach pokazało się 35 zawodników. Czterech z nich zakończyło już swoją przygodę z Narwią (choć jeden może wróci), dwóch na co dzień trenuje w juniorach. Wszystkich jednak ujmiemy w zestawieniu poniżej. Klasyfikujemy ich od największej liczby występów, podając liczbę meczów i bramek.

Podział na pozycje jest często umowny, bo np. Adam Mierzejewski grał zarówno jako stoper, jak i napastnik. Podobnie było z kilkoma innymi zawodnikami.

Bramkarze:
Karol Wesołowski (13/0), Konrad Kotowski (11/3 !), Szymon Domalewski (2/0, junior), Mateusz Dudek (1/0, junior).

Obrońcy:
Grzegorz Choroszewski (15/0), Kamil Bednarczyk (12/1), Miłosz Mierzejewski (12/0), Konrad Oparka (11/0), Dawid Kamrat (10/0), Krzysztof Matłach (10/0), Łukasz Parzych (9/1), Krystian Duszak (9/0), Adam Głowacki (7/2), Damian Dąbrowski (5/0), Krystian Mamiński (3/0), Mariusz Grodzki (2/0), Jakub Staśkiewicz (1/0).

Pomocnicy:
Bartosz Gołąb (16/3), Tomasz Jóźwiak (14/4), Jakub Chaberek (13/3), Adam Mierzejewski (11/5), Adrian Chilicki (9/1), Daniel Dziczek (9/1), Radosław Popieniek (8/2), Patryk Bolc (8/1), Krzysztof Przyborowski (8/0), Piotr Dąbrowski (6/0), Bartosz Zając (6/0), Bartosz Pietrzykowski (5/0), Cezary Kuciejczyk (1/0), Sebastian Stefański (1/0).

Napastnicy:
Adrian Piersa (15/3), Kamil Jastrzębski (11/24 !), Marcin Choroszewski (10/1), Marcin Kobrzyński (3/3).


GALERIA SEZONU

Zdjęcia: Tomasz Mrozek (większość), Przemysław Kowalski, Michał Kowalczyk,

Opracował: Tomasz Mrozek