SeniorzyTransferyZ życia klubu

Emil Chorążewicz piłkarzem Narwi

Pora odsłonić kolejną kartę w talii trenera Rafała Koska – piłkarzem Narwi został Emil Chorążewicz, zawodnik ostatnio grający w IV-ligowej Tęczy Łyse. Emil występował już kiedyś w seniorach Narwi, jesienią 2014 roku zaliczając 12 meczów w IV lidze. 

W przypadku poprzednich transferów (tutaj o nich) mowa była o zawodnikach dobrze znanych kibicom w regionie, w przypadku Emila warto napisać kilka słów więcej.

20-letni ostrołęczanin zaczynał swoją przygodę z piłką w Koronie i w wieku 16 lat rozegrał jeden mecz w seniorach. Wkrótce przeniósł się do Narwi, gdzie występował w drużynie juniorów prowadzonych przez trenera Waldemara Marczaka. 27 sierpnia 2014 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Narwi, wchodząc na 20 minut w wyjazdowym meczu z Wkrą Żuromin. Trenerem był wówczas Dariusz Narolewski, pod którego skrzydłami Chorążewicz rozegrał jeszcze 11 meczów w IV lidze, z tego 9 zaczynał w wyjściowym składzie. Podczas meczu z Nadnarwianką Pułtusk asystował przy zwycięskim golu Marcina Gałązki.

Wiosną 2015 roku Emil występował w ŁKS-ie Łomża, w drużynie juniorów grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Zaliczył tam 12 występów z najlepszymi rówieśnikami w kraju (Legia Warszawa, Wisła Kraków, Cracovia, Jagiellonia Białystok). Kolejny sezon miał być powrotem do seniorów, i był, ale nie w taki sposób wyobrażał go sobie Chorążewicz, oraz kibice Narwi. Młody skrzydłowy zagrał tylko w jednym meczu Narwi w Pucharze Polski, po czym drużyna została rozwiązana. Poszedł więc do Iskry Krasne, a później wyżej – do Tęczy Łyse, gdzie spotkał ponownie trenera Narolewskiego. Wcześniej podobne spotkania zaliczał z trenerem Tomaszem Słowikiem.

Emil wciąż pozostaje jednym z najzdolniejszych ostrołęckich zawodników młodego pokolenia, więc jego pozyskanie jest niewątpliwym sukcesem naszego Klubu. Witamy z powrotem! 🙂

Emil Chorążewicz – zdjęcie z czasu pierwszego pobytu w Narwi

Emil Chorążewicz
Data urodzenia: 12 lutego 1997 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: lewy obrońca, lewy pomocnik

Przebieg dotychczasowej kariery: Korona Ostrołęka (2013 seniorzy liga okręgowa, 1 mecz / 0 bramek), Narew Ostrołęka (2014 juniorzy; 2014/15 – jesień seniorzy IV liga 12/0), ŁKS Łomża – CLJ (2015 juniorzy, 12/0), Narew Ostrołęka (2015 IV liga, PP 1/0), Iskra Krasne (2015 liga okręgowa, 3/0), Tęcza Łyse (2016, 4/0), Narew Ostrołęka.