Wieczorne zwycięstwo ze Świtem

W sobotni wieczór Niebiesko-Czerwoni rozegrali swój trzeci mecz sparingowy przed nowym sezonem. Tak, jak dotychczas, przeciwnikiem była drużyna z wyższej klasy rozgrywkowej, tym razem Świt Baranowo. Narwianie zwyciężyli 4-3, ale gdyby wyeliminować błędy indywidualne, wynik mógł być jeszcze lepszy.

Do przerwy powinniśmy wygrywać 4-1, lub 5-1, ale niestety zdarzało nam się nie trafiać nawet na pustą bramkę. Prowadzenie 2-0 po 25. minutach było wówczas naprawdę najniższym wymiarem kary dla gości. Na przerwę schodziliśmy jednak z wynikiem remisowym, a w dodatku nasz bramkarz zaliczył przy pierwszej z bramek asystę, podając piłkę napastnikowi rywali. Druga zaś padła z rzutu wolnego, kiedy piłka odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki.

Po przerwie mieliśmy kolejne dobre okazje, m.in. za sprawą wprowadzonego po przerwie Markowskiego. Dobre piłki podawał Alan Bednarczyk, ale brakowało finiszu. W 63. minucie padła bramka, ale… dla Świtu. Karol Wesołowski próbował wyjść do piłki, ale przez brak zdecydowania zamiast wybicia wyszła mu de facto druga asysta przy golu przeciwnika. Szkoda, że po dobrym występie w Krasnym przyszła taka wpadka przed własną publicznością. Wychodzi jeszcze brak doświadczenia Karola, ale widać też progres od zeszłego roku.

Po kolejnych zmianach znów nasza drużyna się rozruszała i tym razem udało się pokonać bramkarza przeciwnika po raz trzeci i czwarty. Najpierw Radek Popieniek zagrał super piłkę do Miłosza Mierzejewskiego, ten przyjął ją na klatkę piersiową, odwrócił się i sieknął na 3-3 pod poprzeczkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem ku uciesze dopingujących wiernie kibiców Marcin Kobrzyński wykończył celnie akcję zainicjowaną na prawym skrzydle, odwracając się i uderzając w lewą stronę.

05.08.2017, Ostrołęka-Wojciechowice
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka (B) – Świt Baranowo (A) 4-3 (2-2)
Bramki: Piersa 7, Pędzich 25, M.Mierzejewski 78, Kobrzyński 90 – ? 35, ? 43, ? 63.

Narew Ostrołęka: Wesołowski (75. Domalewski) – Dziczek, A. Mierzejewski (75. P. Dąbrowski), Lutrzykowski, Dworecki (55. Przyborowski) – Chorążewicz, Jóźwiak (55. Popieniek), Gontarz (70. A. Bednarczyk), Piersa (70. M. Mierzejewski) – Kobrzyński (46. Markowski), Pędzich (70. Kobrzyński – ponownie).

Widzów: ok. 100

fot. Michał Kowalczyk