SeniorzySparingi

Kolejne gry za nami

Miniony tydzień był dla Narwian niczym obóz przed sezonem. Trener Kosek prowadził z zespołem codzienne treningi, a w środę, sobotę i niedzielę graliśmy mecze. Za trzy tygodnie zaczynamy ligę i do tej pory musi wykrystalizować się kadra na nowy sezon.

O meczach z Iskrą Krasne i Świtem Baranowo już pisaliśmy, zatem nie będziemy się tutaj długo na ich temat rozwodzić. Z Iskrą, mocnym zespołem ligi okręgowej, zagraliśmy bardzo dobry mecz, ostatecznie przegrywając minimalnie 3-4. Takim samym stosunkiem bramek w sobotę pokonaliśmy A-klasowy Świt Baranowo. Tu wynik mógł być zdecydowanie lepszy, ale brakowało skuteczności i słabszy dzień miał nasz bramkarz.

Zupełnie inne zadanie miał trójmecz w niedzielę, który był de facto przeglądem szerokiej kadry. Niektórzy zawodnicy dostali w tym dniu wolne (Gontarz, Lutrzykowski, Wysocki, Pędzich, Kobrzyński), inni zostali na niedzielę powołani, ale z różnych powodów – mniej lub bardziej poważnych – nie dotarli (Dobkowski, Olbryś, G. Choroszewski, Matłach, Bolc). Pojawili się za to piłkarze, którzy latem jeszcze nie grali w sparingach (bramkarz Mateusz Dudek z juniorów, powracający do piłki Kuba Podgajny, Głowacki, Oparka, Duszak) i ci, którzy grali mniej. Z pierwszej jedenastki w poprzednich meczach kontrolnych pozostało zaledwie trzech, czterech zawodników.

Trener zdejmował i wpuszczał z powrotem graczy na różne pozycje, chcąc sprawdzić ich przydatność w konkretnych rolach.  Niektórzy wypadli lepiej, inni niestety słabiej, ale najważniejsze, że nasz szkoleniowiec ma jeszcze więcej materiału do analizy przed rozpoczęciem rundy. W takich warunkach kwestia wyników jest drugorzędna, lecz z kronikarskiego obowiązku informujemy, że zaliczyliśmy zwycięstwo i porażkę.

Zaczęliśmy połową zwykłego meczu z Orzem Goworowo, którą wygraliśmy 1-0, po golu Krystiana Duszaka. Drugą połowę graliśmy z gospodarzami, grającymi klasyczną długą piłkę na szybkiego napastnika. Niestety nie obyło się bez indywidualnych błędów i to starcie wygrał FC Różan, zresztą aż 3-0. O ile 45. minut z Orzem było znośne, to o drugiej części trzeba szybko zapomnieć.

06.08.2017, Różan
Trójmecz sparingowy (po 45. minut każdy z każdym)
Orz Goworowo – Narew Ostrołęka 0-1 (Duszak)
FC Różan – Narew Ostrołęka 3-0

Skład wyjściowy Narwi: Wesołowski – Dziczek, A. Mierzejewski, Przyborowski, Dąbrowski – M. Mierzejewski, A. Bednarczyk, Popieniek, Markowski, Piersa – M. Choroszewski.
Zagrali także: Dudek – Grodzki, K. Bednarczyk, Podgajny, Głowacki, Oparka, Gołąb, Duszak.

P.S. Zdjęcie z poprzedniego meczu Narwi w Różanie.