LigaSeniorzyTransfery

Wychowankowie Narwi zgłoszeni

W minionych dniach do naszego klubu zgłoszona została „kolejna partia” zawodników, tym razem wychowanków Narwi Ostrołęka. Większość z nich wiosną występowała już w naszych sparingach, ale są też nowe twarze. Poniżej postaramy się przybliżyć ich sylwetki.

Karol Wesołowski
Data urodzenia: 29 września 1994 (23 lata)
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: bramkarz
Dotychczasowe kluby: Korona Ostrołęka (2012/13, 0/0), Narew Ostrołęka (2012/13, 0/0), Świt Baranowo (2013/14, 3/0), Narew Ostrołęka (wiosną 2017 w sparingach 13/0).

O zawodniku: pojawił się na pierwszym treningu nowej Narwi jesienią 2016 roku i regularnie bierze udział w treningach i w większości meczów. Po rundzie wiosennej, w której graliśmy sparingi wydawało się, że będzie zmiennikiem Konrada Kotowskiego, jednak ten postawił na służbę pożarniczą, którą ciężko pogodzić z regularnymi treningami i grą. Karol zaś piłkę nożną trenuje już kilka lat, ale jeszcze nikt poważnie na niego nie postawił. Brak doświadczenia skutkuje czasami klopsami jak w meczu sparingowym ze Świtem Baranowo, ale obok tego są przecież np. bardzo dobry występ w Krasnym, czy naprawdę solidny w Myszyńcu.


Igor Kaliszewski
Data urodzenia: 22 stycznia 1997 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Maków Mazowiecki
Pozycja: bramkarz
Dotychczasowe kluby: Narew Ostrołęka (2010-13, juniorzy), przerwa.

O zawodniku: Igor jest wychowankiem Narwi, w której grał u trenera Waldemara Marczaka. Do pewnego wieku występował regularnie, otrzymując nawet statuetki dla najlepszego bramkarza na niektórych turniejach. Później w drużynie pojawili się Konrad Kotowski i Michał Kruczkow, szanse na grę zmalały i młody bramkarz zniknął ze składów meczowych. Niespodziewanie w trakcie przygotowań do sezonu 2017/18 pojawił się jednak na treningu nowej Narwi, grając w sparingu… w barwach KS Zbójna, która przyjechała bez bramkarza. W miniony weekend Igor pojawił się na boisku w Myszyńcu na 25 minut, tracąc dwie bramki (jedna z karnego), przy których nie miał za wiele do powiedzenia.


Grzegorz Choroszewski
Data urodzenia: 15 stycznia 1997 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Maków Mazowiecki
Pozycja: boczny obrońca
Dotychczasowe kluby: Narew Ostrołęka (wychowanek; 2015/16 seniorzy IV liga 2/0), w sparingach Narwi wiosną 2017 – 15/0.

O zawodniku: niewysoki, niezbyt atletycznie zbudowany, ale bardzo ambitny i waleczny zawodnik. Wiosną dał się zapamiętać, jako ciemnowłosy komandos biegający niestrudzenie od jednej do drugiej strony boiska. Z powodów zawodowych nie brał dotychczas udziału w przygotowaniach do nowego sezonu, ale pomimo tego trener Kosek widzi go w składzie na kampanię „B klasa 2017/18”. Wychowanek Narwi, grający u trenera Waldemara Marczaka. Obecny na pierwszym treningu nowej Narwi.


Jakub Chaberek
Data urodzenia: 28 kwietnia 1998 (19 lat)
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: pomocnik
Dotychczasowe kluby: Narew Ostrołęka (wychowanek; 2015/16 seniorzy IV liga 4/0), Orzeł Sypniewo (2015/16, 11/1), w sparingach Narwi wiosną 2017 – 13/3.

O zawodniku: kolejny wychowanek Narwi, w której drużynach młodzieżowych prowadzili go trenerzy Jerzy Tonewo, Waldemar Marczak (najdłużej) i Tomasz Słowik. Wiosną podstawowy zawodnik środka pola, uzupełniający się z Tomaszem Jóźwiakiem. Tak jak koledzy, ma za sobą debiut w IV lidze, ale później zamiast przerwać treningi, przeniósł się do Orła Sypniewo, w którym spędził jedną rundę. Po reaktywacji pojawił się na pierwszym treningu Narwi. Niestety Kuba stracił okres przygotowawczy, bo w jego trakcie przebywał na Wyspach Brytyjskich. Kiedy nadrobi zaległości, będzie jednak do dyspozycji trenera Koska.


Radosław Popieniek
Data urodzenia: 16 lutego 1999 (18 lat)
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: pomocnik
Dotychczasowe kluby: UKS Narew Ostrołęka (2012-14, trampkarze, juniorzy), Varsovia Warszawa (15, juniorzy), Narew Ostrołęka (2015-16, juniorzy), UKS Narew Ostrołęka (2016, juniorzy 4/3); w sparingach naszej Narwi wiosną 2017 – 8/2.

O zawodniku: kolejny z chłopaków obecnych na pierwszym treningu Narwi w zeszłym roku. Radek ma za sobą grę w UKS Narew Ostrołęka, w barwach której występował w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy i I lidze mazowieckiej juniorów (19 meczów, 8 bramek). Dopiero przed nim debiut w piłce seniorskiej, do której przygotowywał się we wiosennych (8 meczów, 2 bramki) i letnich sparingach Niebiesko-Czerwonych.


Krzysztof Przyborowski
Data urodzenia: 18 sierpnia 2000 (16 lat).
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: pomocnik
Dotychczasowe kluby: UKS Narew Ostrołęka (2010-13), w sparingach Narwi wiosną 2017 – 8/0.

O zawodniku: Krzysiek zaczynał swoją przygodę z piłką w UKS Narew Ostrołęka na bramce. Potem został przekwalifikowany na pomocnika. Jesienią 2016 roku przyszedł na trening Narwi i pozostał, wiosną występując w 8 meczach sparingowych. Krzysiek ma 16 lat i zgodnie ze związkową nomenklaturą jest juniorem młodszym, w zespole seniorów Narwi będzie zatem jedną z najmłodszych postaci. Na pewno póki co brakuje mu ogrania, doświadczenia i widać jest różnicę fizyczną pomiędzy wysokim szczupłym szesnastolatkiem, a zbitymi 30-latkami, z którymi niejednokrotnie będzie musiał walczyć na boiskach naszej ligi. Liczymy na to, że będzie się harmonijnie rozwijał.


Marcin Kobrzyński

Marcin Kobrzyński
Data urodzenia: 30 marca 1993 (24 lata)
Miejsce urodzenia: Ostrołęka
Pozycja: napastnik
Dotychczasowe kluby: Narew Ostrołęka (wychowanek; 2010-12 seniorzy IV liga 28/0), Rzekunianka Rzekuń (2012/13), przerwa; w sparingach Narwi wiosną 2017 – 3/3.

O zawodniku: wychowanek Narwi z równie zdolnego, co pechowego rocznika 1993. Duża część drużyny zaliczyła wówczas debiuty w III lidze, kiedy spadaliśmy z ligi, a potem zniknęła z piłkarskiej mapy Ostrołęki. Marcin był wtedy czołowym strzelcem juniorów, wyróżniającym się w ligach młodzieżowych. W seniorach grał jako boczny pomocnik. Tak, jak koledzy wkrótce po spadku przerwał treningi. Chłopaki pokończyli studia i niektórzy, tak jak „Kobra” wracają do gry. Wiosną Marcin dołączył w trakcie rundy – zagrał w trzech meczach i strzelił trzy bramki. Także latem regularnie daje o sobie znać, strzelając bramki w sparingach.

Witamy w składzie! 🙂