LigaSeniorzyTransfery

Powrót ostatniego kapitana

Wczoraj dopięty został ostatni ruch Narwi w tym okienku transferowym. Na swoje miejsce wraca Maciej Młynarski, ostatni kapitan Narwi przed wycofaniem starego stowarzyszenia z ligi. Ostatni rok Maciek spędził w Rozwoju Warszawa.

Zawodnik ma 21 lat, gra na środku obrony lub pomocy, jest wychowankiem Narwi, w której przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiego wychowania od żaków do seniorów, zaledwie z roczną przerwą na wypożyczenie do Korony. W seniorach zadebiutował mając 16 lat, 31 października 2012 roku, w meczu z Nadnarwianką Pułtusk, który Narew wygrała w Ostrołęce 4-1. Maciek w 84. minucie zmienił Pawła Gawrycha. Trenerem był wówczas Marcin Roman.

Następny sezon przyniósł Młynarskiemu 11 meczów w pierwszej drużynie, a kolejny 12. W niedokończonym sezonie 2015/16 zagrał w czterech meczach, będąc kapitanem Niebiesko-Czerwonych. Przez te wszystkie lata występował oczywiście w IV lidze. Wkrótce rozpoczął studia w Warszawie i przeniósł się do Rozwoju Warszawa, w którym rozegrał 8 meczów, strzelił jedną bramkę i awansował do A-klasy. Oby kolejny awans wywalczył już jako Narwianin 🙂

Maciek jest synem Zbigniewa Młynarskiego, również wieloletniego zawodnika Narwi, który występował jako obrońca i napastnik w dawnej III i IV lidze. Dla naszej drużyny zdobył on ponad 30 goli w ok. 120 meczach. Oprócz Narwi reprezentował także Śniardwy Orzysz podczas służby wojskowej (37 meczów, 2 bramki). Ostatnio widziany był na trybunach tydzień temu.

Macieju M., witamy w domu! 🙂