Co słychać w lidze? 2. kolejka

Występy Narwi w lidze spowodowały, że przez sprawy organizacyjne jest zdecydowanie mniej czasu w weekendy, by jeździć po meczach naszych rywali. W drugiej kolejce udało nam się odwiedzić stadion w Lelisie, gdzie po ciekawym meczu gospodarzy pokonał GUKS Krasnosielc.

Kolejka rozpoczęła się od dwóch meczów o tej samej porze: w sobotę o 17:00 rozpoczęły się derby Ostrołęki oraz mecz WKS Mystkówiec – ULKS Ołdaki w Rząśniku. Podobnie jak w poprzedniej kolejce, mecz z udziałem Narwi zgromadził na trybunach więcej widzów, niż pozostałe spotkania razem wzięte, tym razem gromadząc 820 osób.


WYNIKI

02.09.2017
Narew Ostrołęka – Korona II Ostrołęka 1-3 (1-2)
Bramki: Michał Markowski – Artur Muchin trzy
Widzów: 820
Relacje: nasza, naszego patrona medialnego.

Emocje poderbowe już opadły, więc można na chłodno powiedzieć, że na razie sportowo drużyna gości okazała się zbyt mocna na nasz zespół, prezentując piłkę dojrzalszą, bardziej zgraną. U nas nie zabrakło na pewno ambicji i walki, natomiast przy lepszym wykończeniu akcji można było pokusić się przynajmniej o punkt. W przerwie nasz wieloletni działacz, trener i piłkarz, Jerzy Tonewo obchodził jubileusz 55-lecia swojej przygody z Narwią. Mogliśmy też obejrzeć mecz jednych z najmłodszych adeptów Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, z roczników 2010-12. Po raz kolejny dochód przyniosła sprzedaż cegiełek na działalność klubu, przynosząc tym razem ok. 1300 zł. Patrząc ogólnie na mecz, jako organizowane wydarzenie, jedynym niedosytem pozostał wynik.


WKS Mystkówiec – ULKS Ołdaki 6-2 (4-1)
Bramki: Damian Banach (samobójcza), Przemysław Woźnica, Adrian Kanclerz, Adam Melion dwie, Jarosław Salwin – Szymon Brzostek, Marcin Długozima.
Relacja: eOstroleka.pl,

Po zebraniu tęgiego lania od Korony II w zeszłym tygodniu (1-10…), druga drużyna ligi minionego sezonu miała coś do udowodnienia sobie samym i swoim kibicom. Na tym polegał pech nieopierzonych zawodników ULKS Ołdaki, którzy przyjęli łącznie sześć bramek. Ciekawostką jest fakt, że grano dwoma różnymi piłkami, co widać na zdjęciach poniżej.

fot. nowywyszkowiak.pl (tam więcej zdjęć)


03.09.2017
FC Różan – Wymakracz Długosiodło 0-5 (0-1)
Bramki: Adam Duda dwie, Emil Mostowski, Marcin Pamrowski, Emil Rogalski.

Do niedzielnego południa wszystko wyglądało całkiem dobrze dla gospodarzy, bo w meczu rozpoczętym o godzinie 11:00 Różan przegrywał tylko 0-1, co dawało podstawy sądzić, że jeszcze uda się zawalczyć o punkty. Wszystko zaczęło sypać się dokładnie od 12:07, kiedy Emil Mostowski podwyższył na 2-0 dla gości. Wkrótce padły kolejne gole, zdobyte zresztą przez etatowych strzelców goli dla Wymakracza.

GKS Andrzejewo – KS Pniewo 9-3
Bramki dla Andrzejewa: Paweł Kiempisty trzy, Andrzej Piwoński dwie, Paweł Sokołowski dwie, Adam Sierota, Dominik Kraszewski.

GLKS Lelis – GUKS Krasnosielc 2-6 (0-2)
Bramki: Hubert Kaliszewski, Mateusz Mrozek – Łukasz Pragacz dwie (jedna z karnego), Dominik Daliga, Sebastian Budny, Adrian Wnuk, Przemysław Milewski.
Widzów: 25
Inna relacja: eOstroleka.pl

Na meczu obecna nasza redakcja w dwuosobowym składzie. Obie drużyny miały swoje momenty, ale jednak dużo więcej jakości po stronie gości, którzy szczególnie dobrze radzili sobie ze stałymi fragmentami. Pierwszy gol padł po rozegraniu wolnego, czwarty (A.Wnuk) bezpośrednio z rzutu wolnego z odległości około 40 metrów, wreszcie ostatni z karnego. Bardzo ładną bramkę zdobył też dla Lelisa Hubert Kaliszewski, grający kiedyś w Narwi, uderzając precyzyjnie zza pola karnego. Drugi były Narwianin, Adrian Chilicki zaliczył asystę przy golu głową Mateusza Mrozka.

Obie drużyny miały jeszcze szanse na strzelenie bramek, ale strzał głową zawodnika gości w niemal 100% sytuacji wyjął Laćkowski, a w odpowiedzi Kaliszewski uderzył minimalnie niecelnie po indywidualnej akcji. Lelis miał jeszcze słupek.

fot. Przemysław Kowalski

Iskra Zaręby Kościelne – Orz Goworowo 4-3 (3-2)
Bramki: Przemysław Wyszogrodzki, Kamil Małkiński dwie, Tomasz Niemira – Jakub Zięba dwie, Szymon Gęsich.
Relacja: eOstroleka.pl


TABELA

Sytuacja w tabeli po 2. kolejce.


NAJLEPSI STRZELCY

 • 5 bramek – Artur Muchin (Korona II Ostrołęka)
 • 3 bramki – Adam Duda (Wymakracz Długosiodło)
 • 3 bramki – Hubert Kaliszewski (GLKS Lelis)
 • 3 bramki – Paweł Kiempisty (GKS Andrzejewo)
 • 3 bramki – Michał Nosek (Korona II Ostrołęka)
 • po 2 bramki: M. Augustyniak (Korona II), Sz. Brzostek (Ołdaki), A. Kanclerz (Mystkówiec), M. Kurowicki (Korona II), K. Małkiński (Iskra), A. Melion (Mystkówiec), M. Mrozek (Lelis), A. Niemira (Iskra), A. Piwoński (Andrzejewo), Ł. Pragacz (Krasnosielc), B. Pędzich (Narew), P. Sokołowski (Andrzejewo), J. Zięba (Orz).

NASTĘPNA KOLEJKA

 • sobota, 11:00; Pniewo; KS Pniewo – FC Różan
 • sobota, 17:00; Ołdaki; ULKS Ołdaki – Narew Ostrołęka
 • niedziela, 14:00; Ostrołęka-Wojciechowice; Korona II Ostrołęka – GKS Andrzejewo
 • niedziela, 15:00; Goworowo; Orz Goworowo – GLKS Lelis
 • niedziela, 15:00; Krasnosielc; GUKS Krasnosielc – WKS Mystkówiec
 • niedziela, 16:00; Wąsewo; Wymakracz Długosiodło – Iskra Zaręby Kościelne