Wiadomośći Okołonarwiańskie

Odszedł Czesław Zalewski

Dopiero teraz dotarła do nas informacja, że 27 sierpnia, dzień po pierwszym meczu Narwi w tym sezonie zmarł Czesław Zalewski, wieloletni kibic i działacz Narwi, posiadacz Złotej Odznaki Ciechanowsko-Ostrołęckiego OZPN. Dwa dni wcześniej obchodził 75 urodziny.

Młodszemu pokoleniu kibiców Narwi pan Czesław znany był jako „etatowy” członek służby porządkowej podczas meczów na stadionie przy ul. Witosa, m.in ze ś.p. Kazimierzem Pszonakiem zmarłym rok temu, oraz Jerzym Krzyśpiakiem, Stanisławem Długokęckim i Stanisławem Kowalczykiem.

W młodości Czesław Zalewski był tak jak bracia Bogdan (+) i Jan piłkarzem ostrołęckich drużyn. Grał z nimi w lidze w barwach LZS Ostrołęka, a także tzw. „pierwszej Narwi”, czyli LOKS Narew Ostrołęka (jeszcze przed powstaniem MZKS-u Narwi). Po zakończeniu piłkarskiej przygody przekazał pałeczkę synowi Markowi, który był jednym z najlepszych zawodników Narwi na przełomie lat 80. i 90. minionego stulecia, a potem wnukowi Jakubowi, którego dobrze pamięta nawet młodsze pokolenie kibiców. W latach 2011-13 Zalewski był członkiem komisji rewizyjnej Narwi, z działalności w której zrezygnował ze względu na pogarszający się wówczas szybko stan zdrowia. W międzyczasie, na 50-lecie Narwi w 2012 roku odznaczony został Złotą Odznaką Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Urodził się w Ołdakach, zmarł po kilku latach ciężkiej choroby w Ostrołęce. Dwa tygodnie po jego śmierci w drugą stronę pojadą piłkarze Narwi, której kibicował przez całe życie.

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.

Cześć jego pamięci!

P.S. Na zdjęciu pan Czesio z pozostawionymi kolorami, w żółtej kamizelce.