LigaRywaleSeniorzy

Powstrzymać Dudę!

Plan na najbliższą sobotę można streścić hasłem „Powstrzymać Dudę!”. Nie chodzi oczywiście o prezydenta Polski, ale o Adama Dudę, najlepszego zawodnika Wymakracza Długosiodło.

Ciągle panujący król strzelców naszej ligi w minionym sezonie ustrzelił 27 bramek i zaliczył 8 asyst w 18 rozegranych meczach. W tym sezonie idzie mu jeszcze lepiej, bo w pięciu meczach 10 razy znajdował drogę do bramki rywali, a 4 razy podawał kolegom. Duda strzela z wolnych, karnych, z woleja, z dystansu.

Drużyna zdobyła w tym sezonie 20 bramek, z czego w 14 przypadkach maczał palce (a raczej nogi) Adam Duda, co oznacza, że w 70% przypadków odciskał on swój stempel na zdobytym golu. A nie zaliczamy przecież asyst drugiego stopnia.

Próbkę jego możliwości obejrzeliśmy w lutym, kiedy graliśmy mecz sparingowy z Wymakraczem, a w 5. minucie snajper pokonał Konrada Kotowskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. Przegraliśmy wówczas 3-4 (0-3) po bardzo słabej pierwszej połowie, oraz dużo lepszej drugiej.

Dużo się jednak zmieniło w składzie Narwi od lutego. Z zawodników, którzy wtedy w pierwszym składzie, obecnie w pierwszej jedenastce nie pozostał nikt (!). Rezerwowy wówczas Daniel Dziczek teraz regularnie występuje w pierwszym składzie. Z pozostałych dwudziestu zawodników, którzy zagrali w sparingu, w zgłoszonej do ligi kadrze obecni są tylko Karol Wesołowski, Grzegorz Choroszewski, Alan Bednarczyk, Adrian Piersa, Jakub Chaberek, Miłosz Mierzejewski (niektórzy bliżej, inni dalej pierwszego składu).

Wymakracz zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli naszej ligi, tuż za nami, mając zdobytych 10 punktów, z bilansem trzech zwycięstw, remisu i porażki. Kolejno drużyna uzyskiwała następujące rezultaty:

  • remis 2-2 z KS Pniewo u siebie (bramki Duda 57, Kolankiewicz 76),
  • zwycięstwo 5-0 z Różanem na wyjeździe (Duda dwie, Mostowski, Pamrowski, Rogalski),
  • porażka 0-2 z Iskrą Zaręby Kościelne u siebie,
  • zwycięstwo 7-1 z GLKS-em Lelis na wyjeździe (Duda cztery, Mostowski, Rogalski, M. Laska),
  • zwycięstwo 6-3 z WKS-em Mystkówiec u siebie (Duda trzy, Ł. Kwiatkowski, Pamrowski, Rogalski).

Recepta na sobotnie spotkanie? Trzeba zneutralizować Adama Dudę i robić swoje, jak w pierwszej połowie meczu w Goworowie, kiedy akcje Narwi pięknie się zazębiały. Zapraszamy na mecz:

NAREW OSTROŁĘKAWYMAKRACZ DŁUGOSIODŁO
30 września 2017, godz. 14:00
Stadion w Ostrołęce-Wojciechowicach
(ul. Partyzantów 3)

wstęp wolny