Sukces sekcji pływania!

W sobotę i niedzielę swoje pierwsze starty zaliczyły zawodniczki Sekcji Pływania Narew Ostrołęka. Podczas zawodów o Puchar Polski Angelika Wikieł zajęła pierwsze i czwarte miejsce!

Siostry Wikieł wybrały się do dalekiego Oświęcimia, bo tam rozgrywane były zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski. Trener/prezes Manuela cieszyć się mogła głównie z występów Angeliki, która już w pierwszym starcie zajęła pierwsze miejsce na 200 metrów stylem klasycznym, z czasem 2:30.56. Potem na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 28.81 s, a na zakończenie soboty zajęła czwarte miejsce na 100 metrów stylem klasycznym.

Niedzielne 10. miejsce na 50 metrów pozwoliło jej zająć trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski kobiet w stylu klasycznym. Wyżej od niej sklasyfikowano tylko tegoroczną srebrną medalistkę Mistrzostw Europy Weronikę Hallmann oraz słowacką gwiazdę Miroslavę Zaborską. W rankingach Angelika notowana była jednak jako zawodniczka… AZS UWM Olsztyn.

– Pomimo trenowania już jakiś czas w SP Narwi, Angelika w zawodach Pucharu Polski będzie jeszcze reprezentowała AZS UWM Olsztyn. Ustalenia są jednak takie, że już w grudniowych Mistrzostwach Polski wystąpi jako pełnoprawna Narwianka – informuje Przemysław Kowalski z Sekcji Pływania.

Pierwszą „Narwianką” w zawodach ogólnopolskich została zatem Żaklina Wikieł. Ostrołęcka nadzieja pływania tym razem nie była zadowolona ze swoich wyników. We wszystkich próbach w klasyfikacji końcowej znajdowała się na dalszych miejscach. Startowała jednak w innych, niż dotychczas konkurencjach.

– Z powodu przerwy w startach Żaklina nie mogła wystąpić w swoich koronnych konkurencjach. Postanowiliśmy więc, że w Pucharze Polski spróbujemy ją „przełamać” na innych. Koncentrujemy się na Mistrzostwach Polski, a przy okazji chcemy jak najlepiej pokazać się w zawodach Arena Grand Prix Pucharu Polski – powiedziała po pierwszym sobotnim starcie Żakliny trener Manuela Wikieł.

Ogólnie występ na zawodach Pucharu Polski jest więc bardzo udany. Pomimo iż sukcesy Angeliki Wikieł przypisane zostaną oficjalnie drużynie z Olsztyna, pamiętamy, że już niedługo będzie ona punktować dla Niebiesko-Czerwonych. Z taką formą, jak obecnie możemy być pewni wielu emocjonujących wyścigów na grudniowych Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy!