Seniorzy

Twój głos pomoże wybudować szatnie!

Ruszyła kolejna edycja akcji „Budżet Obywatelski” – od dzisiaj można głosować na projekty, które zostaną sfinansowane z budżetu miasta, wskazane przez mieszkańców Ostrołęki.

Spośród zadań do wykonania na terenach ogólnodostępnych do wydania jest 200 000 zł, na terenach szkół, zakładów budżetowych itd. – 100 000 zł. Jako ostrołęcki klub sportowy mamy na liście (w drugiej kategorii) zadanie, które jest naszym faworytem. Chodzi oczywiście o budowę dodatkowych szatni na obiekcie przy Witosa.

Całkowicie trafia do nas uzasadnienie projektu, bo wielokrotnie zmuszeni byliśmy do przebierania się „po kątach” z powodu zajęcia szatni przez inną grupę. To samo tyczyło się sytuacji, gdy ktoś trenował po nas. Uważamy, że w obecnych warunkach, gdy w mieście działa kilka klubów piłkarskich i trenuje w nich około tysiąca dzieci, budowa dodatkowej szatni jest niezbędna.

Tak projekt przedstawiony jest na oficjalnej stronie naszego miasta:

Tereny jednostek organizacyjnych Miasta Ostrołęki (przedszkola, szkoły, jednostki budżetowe, zakłady budżetowe itp.)

 

  1. Postawienie szatni wolno stojących na terenie MZOSTiIT przy ul. Witosa 1 na potrzeby dzieci trenujących piłkę nożną w mieście Ostrołęka

W Ostrołęce istnieje 6 klubów piłkarskich szkolących dzieci i młodzież (OTS Korona, Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, MZKS Narew, UKS Złota Ostrołęka, KS Jantar, UKS Narew). Łączna liczba dzieci czynnie uprawiających ten sport to ok. 1000 osób. Na obiekcie MZOSTiIT przy ul. Witosa, gdzie często w tej samej porze dnia odbywają się jednocześnie treningi kilku drużyn, dostępne są tylko dwie szatnie. Powstanie szatni sportowych wolno stojących z pewnością poprawi możliwości szkolenia dzieci i młodzieży w naszym mieście.

 

Szacunkowy koszt zadania 95.000 zł.

Kartę do głosowania można pobrać stąd. Wszelkie potrzebne informacje o głosowaniu (w wersji bardzo przejrzystej i czytelnej) dostępne są tutaj.

Bardzo prosimy o wzięcie udziału w akcji i zmobilizowanie także najbliższych. Wasz głos może naprawdę pomóc ostrołęckim drużynom.