HistoriaLigaRywalewww

Mecze z Pogonią: po 5 zwycięstw i dwa remisy

Pogoń Siedlce

Nasz najbliższy rywal należy, tak jak Mazur Karczew czy Legionovia do tych, z którymi przez ostatnie 10 lat graliśmy najczęściej. Jeśli jednak mecze z Mazurem mogą się kojarzyć np z rzutami karnymi, a z Legionovią z czerwonymi kartkami dla naszych zawodników, to z Pogonią nie jest już tak łatwo coś skojarzyć Wyniki padające w konfrontacjach pomiędzy naszymi zespołami są bardzo różne. Od wysokich zwycięstw którejś ze stron, poprzez dziwaczne remisy (3-3), czy zupełnie bezbarwne spotkania, o których można napisać tylko tyle, że się odbyły. Dodatkowego smaczku niedzielnemu spotkaniu nadaje skład drużyny gości, który mógłby być np. Nową Wielką Narwią sprzed dwóch lat (liczba ostrołęczan jest taka sama, a i dyrygent się zgadza). W niedzielę zobaczymy Pawła Nerka, Marka Kaliszewskiego, Mariusza Marczaka, Mohammeda Eid Wahaba, czy Grzegorza Wędzyńskiego. Dużo tych znajomych nazwisk, jak na odległe o 130 km miasto…

A jak to bywało w ostatniej dekadzie? Graliśmy razem 12 razy. Przypomnicie sobie te mecze klikając w poniższy link…

05.10.2002 Narew Ostrołęka 0-1 Pogoń Siedlce

11.05.2003 Pogoń Siedlce 6-1 Narew Ostrołęka
Arkadiusz Pyskło 25

Pogoń niemal do samego końca rozgrywek walczyła o awans z Radomiakiem i rezerwami stołecznej Legii, by ostatecznie zająć w tabeli 2. miejsce. Natomiast Narew wypadła najgorzej od dobrych kilku lat, zajmując 10. pozycję na 18 zespołów. Zanotowaliśmy np. remis 1-1 w Ciółkowie. Poza tym meczem tamtejszy ULKS uciułał jeszcze 9 punktów przez cały sezon…

23.08.2003 Narew Ostrołęka 0-3 Pogoń Siedlce
Krysiński 11, Firus 58, Kwiatkowski 67

Narew: Wielgoliński – Duda [CZK 16], Dawidzki, Surgiewicz [Ż] – D.Wargulewski, R.Dąbrowski (48 A.Roman [Ż/Ż/CZK 84]), M.Roman [Ż] (85 M.Malanowski), Strzeżysz [Ż], J.Sadłowski – Pyskło (30 Gutowski), And.Kamiński (80 Rudziński).

Taki żółto-czerwony mecz… Zaczęło się źle – w 11. minucie goście wyszli na prowadzenie. Potem było jeszcze gorzej, bo po kolejnych pięciu minutach musieliśmy grać w dziesiątkę. Czerwony kartonik otrzymał Piotrek Duda. W drugiej połowie goście wbili jeszcze dwie bramki, a Narwianie zobaczyli kolejną czerwoną kartkę (tym razem Arkadiusz Roman za dwie żółte). Widzów: 700.

27.03.2004 Pogoń Siedlce 0-1 Narew Ostrołęka
Marcin Truszkowski 31

Narew: Stepczyński – Duda, J.Sadłowski, T.Sadłowski, Dawidzki – Rudziński, Truszkowski [Ż/Ż/CZK 74], Strzeżysz, D.Wargulewski (78 M.Malanowski) – Pyskło, And.Kamiński (70 P.Zalewski (89 Bałazy)).

Krótko mówiąc udany rewanż za rundę jesienną.

04.09.2004 Pogoń Siedlce 2-2 Narew Ostrołęka
Florczuk 11 karny, Molski 63 – Marcin Truszkowski 36,  84 karny

Narew: Łyziński – Zalewski, T.Sadłowski, Zysk, Waleszczyk – D.Wargulewski, Truszkowski, Ngody, Strzeżysz – Rudziński (72 Dawidzki), Pyskło.

Tym razem drużyny walczyły o odwrotne cele niż dotychczas. Narew – o awans, Pogoń – o utrzymanie. Znów w Siedlcach błyszczał „Marianek”, dla którego w ogóle był to świetny sezon (21 bramek w 32 meczach).
Poza tym bardzo dobry wyjazd Kibiców Narwi (53 osoby; zdjęcia krążą do tej pory po internecie, wystarczy dobrze poszukać).


16.04.2005 Narew Ostrołęka 3-2 Pogoń Siedlce
Tomasz Sadłowski 14, 53, „Sudy” 90 – Krupa 48, Cabaj 85

Narew: Łyziński – Sudy, T.Sadłowski [Ż], Zysk, Ciak – Truszkowski, Ngody, Grzeszczyk (46 R.Dąbrowski), Strzeżysz (51 Sobolewski) – Pyskło (86 Wyrębek), And.Kamiński (65 D.Wargulewski).

Tomasz Sadłowski z dwoma bramkami i żadna nie była z karnego! To ewenement 🙂 Goście zawzięci, odpowiadali bramką na każde trafienie Tomka. Jednak nie zdążyli odpowiedzieć na główkę Sudiego w doliczonym czasie gry. Trybuny na Witosa eksplodowały. A było na nich 700. widzów.

17.09.2005 Pogoń Siedlce 1-0 Narew Ostrołęka
Kiełb 66

Narew: Gajewski – Zysk [Ż/Ż/CZK 88], Sudy, Chmielewski, M.Kamiński (82 Grzeszczyk), Ekwueme, T.Sadłowski, Dolewski, And.Kamiński, Jaskot, Pyskło (67 P.Zalewski (71 Rudziński)).

Kolejny sezon dawał takie same aspiracje, jak poprzedni. Różniła się jednak liczba spadkowiczów i siedleckiej Pogoni nie udało się opuścić pokładu zatopionych. Mimo to, jesienią to oni wyszli zwycięsko z boju z faworyzowaną Narwią. Co ciekawe zwycięską bramkę zdobył Jacek Kiełb, obecnie ekstraklasowy zawodnik. Widzów w Siedlcach: 150 (przy słabych wynikach pozostali tylko najwierniejsi, skąd my to znamy?).

29.04.2006 Narew Ostrołęka 3-0 Pogoń Siedlce
Karol Dmochowski 35, 76, Arkadiusz Pyskło 45

Narew: Łyziński Skorupka, Sudy, T.Sadłowski [Ż] (83 Julius), And.Kamiński [Ż] – Rudziński (46 M.Krupka), Jegliński, Strzeżysz (73 Chmielewski), Dmochowski – Pyskło (71 Jaskot), Grzeszczyk.

Karol Dmochowski show, czyli dwie bramki i asysta przy golu „Sałaty”. Z tego, co pamiętam, Karol niemiłosiernie wkręcał zawodników z Siedlec :). Jeśli chodzi o ciekawostki to oglądaliśmy wtedy jedno z dziwniejszych posunięć trenera Łazarka, czyli wystawianie Andrzeja Kamińskiego na boku obrony. Pomysł kompletnie chybiony, chociaż podobno zwycięzców się nie sądzi… Widzów znów: 700.

24.10.2009 Narew Ostrołęka 4-0 Pogoń Siedlce
Artur Rozmus 35, Piotr Strzeżysz 49, Ifeanyi Godstime Uwadizu 69, Marcin Truszkowski 70

Narew: K.Kamiński – J.Zalewski [Ż]. Samsel, Grabowski, Pragacz (26 D.Wargulewski) – Kaliszewski (90 Męczkowski), Jakóbiak [Ż] (82 Wilczewski), Strzeżysz, Truszkowski – Uwadizu (78 Olesiński), Rozmus.

Bardzo wysoki wynik, bardzo niska frekwencja na trybunach. Tak wyglądał powrót Pogoni na IV szczebel rozgrywek. Gola zdobył nawet mega-super-hiper-gwiazdor-odd-pokazywania-faków-własnym-kibicom Artur Rozmus. Na bardzo dużego plusa zasłużył grą w tym meczu Krzysiek Kamiński. Potem potwierdził swoją formę w Radomiu, ratując nam remis z Radomiakiem. Widzów: 150…

29.05.2010 Pogoń Siedlce 1-0 Narew Ostrołęka
Dziewulski 90 karny

Narew: Łyziński – Posmyk [Ż/Ż/CZK 90], Samsel, J.Zalewski, Skorupka – Wilczewski, Strzeżysz, M.Roman, Marczak – Zaniewski (73 Olesiński), M.Lelujka (62 D.Wargulewski).

Nasi piłkarze nie zasłużyli na porażkę wiosną 2010. Niestety wystarczyła minuta nieuwagi i sędzia (mógł, ale nie musiał) wskazał na wapno, przy okazji usuwając z boiska Posmyka. Karnego wykorzystał strażak Dziewulski, król strzelców ligi i było pozamiatane.

Jako bonus można dodać jedno spotkanie Pucharu Polski:
Sezon 2008/09

22.11.2008 Narew II Ostrołęka 5-1 Pogoń Siedlce
Paweł Kuzia 25, Tomasz Niedźwiecki 49, 63, 67, Marek Kaliszewski 90 – Jakub Zalewski 26 (samobój)

Narew II – Wiski – Kowalczyk, J.Zalewski, Samsel, Jóźwiak – Kaliszewski, Bochenek, Posmyk, D.Wargulewski – Niedźwiecki,  Kuzia (85 Dobkowski).

Jeden z piękniejszych meczów z Pogonią. Na stadionie bodaj 14 widzów, w tym Arek Pyskło z kolegą i ośmiu dopingujących kibiców. Aż dziw, że tacy piłkarze musieli grać w rezerwach. Ale był to w ogóle bardzo dziwny sezon…

* * *

Prócz tych wszystkich meczów mamy jeszcze kosmiczny wynik z jesieni tego sezonu, kiedy w Siedlcach padł remis 3-3.

Było już 3-1 dla Pogoni, ale Narew wzięła sprawy w swoje ręce i najpierw po wolnym Dawida Wilczewskiego piłkę wbił do swojej siatki Kozaczyński junior, a potem Mariusz Marczak doprowadził do remisu. Z relacji gospodarzy wynika, że za utracone przez Narew bramki odpowiedzialni byli Daniel Iwanowski i Michał Parszewski. Był to zresztą jedyny mecz Iwanowskiego w barwach Narwi, a Parszewski opuścił boisko po trzeciej bramce…

Narew: Iwanowski – Ostaszewski, Parszewski (57 J.Zalewski), Art.Kamiński, Posmyk (59 M.Roman), Marczak, Pragacz, Strzeżysz [Ż], Truszkowski [Ż] M.Lelujka (63 Wilczewski), Zaniewski (71 Olesiński).

Jeśli historia lubi się powtarzać, to w niedzielę żółtą kartkę dostanie Piotrek Strzeżysz, a teoretycznie najbliżej strzelenia gola powinien być Arkadiusz Pyskło  (chociaż Pogoni wbijał bramki tylko na wyjazdach) 🙂 Biorąc pod uwagę poniższe statystyki powinien paść remis. Ale boisko wszystko zweryfikuje!

W ostatniej dekadzie: 12 meczów –> 5 zwycięstw Narwi, 2 remisy, 5 zwycięstw Pogoni.