Pływanie

Angelika Wikieł znów pierwsza

W sobotę i niedzielę w Łodzi kolejny raz startowały nasze pływaczki. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazała się szczególnie Angelika Wikieł.

W mieście włókniarzy rozgrywane były przedostatnie w tym roku ogólnopolskie zawody w ramach Arena Grand Prix Pucharu Polski. Trenująca w Narwi zawodniczka okazała się najlepsza ze wszystkich na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, osiągając czas 2:29.17.

Angelika była także siódma na 100 metrów i ósma na 50 metrów stylem klasycznym. Jej wyniki napawają zarząd i panią trener optymizmem przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski (przed nimi jeszcze jedne zawody o Puchar Polski, w Poznaniu) – szansa, że Angelika przywiezie z nich pierwszy medal dla Narwi jest spora. Na razie jednak jeszcze jeden jej start w barwach AZS UWM Olsztyn.

Tymczasem Żaklina Wikieł kontynuuje swój powrót na pływackie tory, najlepiej wypadła ścigając się na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, zajmując odpowiednio – dziesiąte, dziewiąte i ósme miejsce w swojej kategorii wiekowej (17-18 lat). Żaklina kolejny raz wystąpiła jako pełnoprawna reprezentantka Sekcji Pływania Narew Ostrołęka.