AkademiaMłodzież NarwiRocznik 2005Turnieje

APN czwarty na Harabaszu

W miniony weekend odbył się najbardziej prestiżowy turniej piłkarski w Ostrołęce, Turniej im. Aleksandra Harabasza, upamiętniający wieloletniego trenera Narwi Ostrołęka, wychowawcę kilku pokoleń piłkarzy.

W tej edycji, dedykowanej rocznikowi 2005, wystąpiło 12 drużyn, w tym trzy reprezentujące nasze miasto. Najlepiej z nich wypadła Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, klub współpracujący z Narwią, która zajęła czwarte miejsce, tuż za podium. Zawodnicy trenera Pawła Zalewskiego zagrali naprawdę dobry turniej, szczególnie w sobotę, kiedy wygrywali mecz za meczem. Zostali pokonani tylko trzy razy, w grupie z późniejszym zwycięzcą, Pogonią Siedlce, w półfinale z Bugiem Wyszków 0-2 i w meczu o trzecie miejsce z drużyną Naki Olsztyn 1-4. Pozostałe mecze były pokazem umiejętności młodych wychowanków Akademii.

Jeśli chodzi o pozostałe ostrołęckie drużyny, to UKS Złota Ostrołęka zajął miejsce w środku stawki, a Korona Ostrołęka została sklasyfikowana na ostatniej pozycji. W zeszłym roku Turniej Harabasza w pięknym stylu wygrała Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, której rocznik 2004 prowadził trener Mariusz Sadłowski. Później jego podopieczni jako pierwsi ostrołęczanie, od czasu powołania Ekstraligi Mazowieckiej, awansowali na najwyższy poziom rozgrywkowy w województwie.

Honorowym gościem Turnieju był Leszek Harabasz, syn śp. Aleksandra, również wyróżniający się zawodnik Narwi Ostrołęka, który później reprezentował barwy Wisły Płock, jako trener wprowadził ją do Ekstraklasy, a później został wybrany Trenerem 90-lecia płockiego klubu.

Sylwetka Aleksandra Harabasza dostępna jest na naszej stronie tutaj:


Klasyfikacja końcowa:

1. MKP Pogoń Siedlce
2. Bug Wyszków
3. Naki Olsztyn
4. APN Ostrołęka
5. AP Ostrów Mazowiecka
6. UKS Złota Ostrołęka
7. PAF Płońsk
8. MŁKS Łomża
9. Delta Słupno
10. Makowianka Maków Mazowiecki
11. Olimpia Zambrów
12. Korona Ostrołęka

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz – Ernest Zbieć (Pogoń Siedlce);
Najlepszy strzelec – Jakub Fronczak (Naki Olsztyn);
Najlepszy zawodnik – Kacper Zadrożny (Bug Wyszków);
Najlepszy zawodnik z Ostrołęki – Filip Olbryś (APN Ostrołęka);

Wyróżnieni zawodnicy ostrołęckich drużyn:
Kacper Ciecierski (APN Ostrołęka);
Maciej Miłoszewski (Złota Ostrołęka);
Mateusz Paździor (Korona Ostrołęka);