Młodzież NarwiRocznik 2001

Juniorzy gościli w Płocku

Dzięki dobrym kontaktom na linii Narew Ostrołęka – Wisła Płock, juniorzy Narwi w miniony weekend mieli okazję gościć w Płocku, gdzie rozegrali mecz sparingowy.

Zawodnicy trenera Łukasza Malanowskiego wyruszyli z samego rana, aby zagrać sparing z mocną drużyną Wisły, która wiosną zagra w Ekstralidze Mazowieckiej. Mecz był dla nas próbą gry z zespołem dużo lepszym, od dotychczasowych rywali. Nasza drużyna wygrała ligę, awansując do I ligi mazowieckiej, którą z kolei wygrała teraz Wisła.

Gra juniorów wyglądała dobrze w pierwszej połowie, w której mieliśmy kilka szans na strzelenie bramek. Swoje sytuacje wykorzystali jednak gospodarze i prowadzili 2-0. Druga połowa to klasyczne wpuszczanie do gry zawodników, którzy w lidze grali mniej, oraz taktyczne eksperymenty, więc Wisła skwapliwie wykorzystała nadarzające się okazje, wbijając cztery bramki. Ogólnie gra wyglądała lepiej, niż wynik.

Osobną sprawą jest organizacja całego wyjazdu, który nie zamknął się tylko na meczu sparingowym. Oprócz tego chłopcy wraz z trenerem spotkali się z prezesem Jackiem Kruszewskim, oraz mieli możliwość obejrzenia meczu Ekstraklasy, Wisła Płock – Arka Gdynia. Gospodarze wygrali 2-0, po bramkach Gwinejczyka Jose Kante i Urugwajczyka Nico Vareli.