Coraz bliżej Mistrzostw Polski

W dniach 19-22 (wtorek-piątek) grudnia na pływalni Politechniki Łódzkiej odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Startować będą obie Narwianki.

Od 12 grudnia oficjalnie zawodniczką naszego klubu została Angelika Wikieł, dotychczas trenująca w Narwi, ale na mocy porozumienia pomiędzy klubami, punkty zdobywająca dla AZS UWM Wikieł. Dzisiaj mija termin zgłoszeń do Mistrzostw Polski – wiemy już, że dziewczęta wystartują na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Zgodnie z regulaminem zawodów, w każdej z tych konkurencji odbędą się najpierw eliminacje, a potem półfinały i finały. Transmisję z zawodów jak zwykle prowadzić będzie portal Megatiming.pl na swoim koncie na YouTube.

Pośród licznych medali, zdobytych przez siostry Wikieł, były także trofea za miejsca na podium podczas Zimowych Mistrzostw Polski. Trener Manuela Wikieł, jako zawodniczka zadebiutowała na Zimowych MP seniorów w wieku 15 lat, w 2007 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Startowała w kolejnych ośmiu edycjach tej imprezy, zdobywając złoto w 2014 roku, kiedy była najlepsza w złotej sztafecie AZS UWM Olsztyn na 4 x 200 metrów stylem dowolnym. W barwach klubu z Olsztyna była też rok wcześniej trzecia na 1500 metrów, oraz trzecia z ekipą w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Pierwszy swój medal zimowych MP zdobyła w 2010 roku, jako osiemnastolatka w Szczecinie (1500 m stylem dowolnym, reprezentowała UŚKS Ostrołęka).

Angelika Wikieł zadebiutowała na Zimowych Mistrzostwach Polski w 2011 roku, mając 13 lat. Już rok później była czwarta na 200 metrów stylem klasycznym. W tej konkurencji w kolejnych latach zdobyła trzy medale, reprezentując UŚKS Ostrołęka. Była pierwsza w 2013 roku, a w 2014 i 2015 – trzecia. W minionym roku, już w barwach AZS UWM Olsztyn zajęła czwarte miejsce.

Najmłodsza Wikiełka, Żaklina, także ma za sobą debiut na Zimowych MP – w 2016 roku w Olsztynie zajęła 13. miejsce w Polsce na 200 metrów stylem klasycznym. Tak jak siostra występowała jako zawodniczka AZS UWM Olsztyn.

Przed rozpoczęciem Mistrzostw, zamieścimy na stronie linki do transmisji z poszczególnych bloków. Zachęcamy do oglądania i kibicowania Narwiankom, reprezentującym Ostrołękę wśród najlepszych w kraju.