Pływanie

Pierwszy medal dla Narwi!

Pół roku po rozpoczęciu treningów Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka mamy na koncie pierwszy większy sukces – brązowy medal Mistrzostw Polski Angeliki Wikieł! 

Po medalach w zawodach cyklu Grand Prix Pucharu Polski, w których Angelika punktowała jeszcze dla AZS UWM Olsztyn, przyszła pora na oficjalną zmianę barw klubowych. Starsza z sióstr Wikieł występujących w Narwi przywitała się z nami w bardzo dobrym stylu, już pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski zdobywając brązowy medal, w kategorii młodzieżowców, na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

W kategorii seniorów Angelika została sklasyfikowana na siódmej pozycji, wśród 77 startujących zawodniczek, co też jest bardzo dużym sukcesem. Do półfinału z tego „tłumu” awansowało tylko 20 pływaczek, co nie udało się Żaklinie Wikieł. Żaki osiągnęła jednak dosyć dobry czas, swój najlepszy na tym dystansie w sezonie startowym 2017/18.

Trener Manuela Wikieł do swoich medali Mistrzostw Polski zdobywanych jako zawodniczka, może więc od dziś zapisać pierwszy medal w pracy szkoleniowej. Oby tak dalej, Narwianki!