Z regionuZdjęcia

Gala Sportowiec Roku Tygodnika Ostrołęckiego

Wczoraj w karczmie Nowa Ostoja odbyła się 25. Gala Tygodnika Ostrołęckiego „Sportowiec Roku”. W minionym roku w plebiscycie tego czasopisma Trenerem Roku został szkoleniowiec Narwi Rafał Kosek. Także na tegorocznej gali pojawiły się narwiańskie akcenty.

W tej edycji zdecydowano się przewrócić dotychczasowe zasadydo góry nogami – i tak zamiast głosów kapituły we wszystkich kategoriach i głosowania publiczności na Najpopularniejszego Sportowca Roku, mieliśmy wybór Sportowca Roku przez kapitułę i głosowanie czytelników we wszystkich pozostałych kategoriach. W dodatku głosować można było tylko SMS-ami, co mocno zawężyło grono głosujących. Czy zmiany poszły w dobrym kierunku? Pozwolimy sobie na ocenę, że niekoniecznie.

Zostawmy jednak regulamin, przejdźmy do wyników.Najlepiej z naszego punktu widzenia wyglądało podium w kategorii „Trener Roku”. Rafał Kosek tym razem został sklasyfikowany na 2. pozycji. Tuż za nim znalazł się kolejny szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych, Łukasz Malanowski, prowadzący juniorów z rocznika 2001 (dwa awansy w ciągu 2017 roku!). Panowie ustąpić musieli Żanecie Cwalinie-Śliwowskiej, trenującej… cheerleaderki w klubie dziecięcym Pasja Ostrołęka (klub roku!). Tego typu ciekawostki były zresztą specyfiką tegorocznego plebiscytu.

Inną ciekawostką była obecność na Gali byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a obecnie członka sztabu kadry, Tomasza Iwana. Niedoszły uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku (trener Engel w ostatniej chwili zrezygnował z jego usług), wręczał nagrody w kategoriach „piłkarskich”.

Niespodzianką była nagroda dla czołowego strzelca juniorów Narwi, Dominika Sujkowskiego, który został wyróżniony przez panią wójt gminy Goworowo, Małgorzatę Kuleszę. W jej imieniu nagrodę wręczała Agata Majk, radna powiatowa. Dominik został wyróżniony jako talent z gminy Goworowo. Mamy nadzieję, że będzie to miły akcent u progu większej kariery.

Zwycięstwo w kategorii Piłkarz Roku – Junior odniósł bramkarz Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej z rocznika 2005 (trener Paweł Zalewski), Filip Olbryś. Trzecie miejsce zajął Igor Olszewski, zwany przez kolegów „Skałą”, wyróżniający się zawodnik również z APN-u. Chłopców ze współpracującej z nami Akademii przedzielił Jakub Grala z Korony.

Ponadto swoje nagrody wręczały Ludowe Zrzeszenia Sportowe oraz Starostwo Ostrołęckie wraz z obecnym na uroczystości starostą Stanisławem Kubłem.Narew reprezentowała delegacja w składzie: Przemysław Kowalski (członek zarządu), Manuela Wikieł, Angelika Wikieł (sekcja pływania), Rafał Kosek, Łukasz Malanowski, Dominik Sujkowski (sekcja piłki nożnej).

Komplet wyników wygląda następująco:

  • Sportowiec Roku wg redakcji TO – Przemysław Dąbrowski (biegacz długodystansowy)
  • Sportowiec Roku*- Rafał Gnatkowski (Fight Academy, sporty walki)
  • Sportowa Nadzieja Roku* – Szymon Niziński (Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin)
  • Klub Roku* – Pasja Ostrołęka (cheerleaderki)
  • Trener Roku* – Żaneta Cwalina-Śliwowska (Pasja Ostrołęka, cheerleaderki)
  • Piłkarz Roku Senior* – Dominika Ostrowska (Jantar Ostrołęka)
  • Piłkarz Roku Junior* – Filip Olbryś (APN Ostrołęka)
  • Nagroda Fair Play – Tomasz Długołęcki (Biegam Bo Lubię Ostrołęka; za przerwanie biegu by pomóc rywalowi, który zasłabł)

/z gwiazdkami kategorie, w których decydowali czytelnicy/

fot. Michał Kowalczyk

GALERIA

Trener Rafał Kosek odbiera nagrodę
Legenda pingpongowej Narwi – J.Klemendorf oraz P.Kowalski
Angelika i Manuela Wikieł
Dominik Sujkowski, Rafał Kosek i Łukasz Malanowski
Dominik Sujkowski wraz z Agatą Majk i Tomaszem Iwanem