Remis z Sypniewem

W szóstym sparingu przed rundą wiosenną Narew zremisowała z a-klasowym Orłem Sypniewo 1-1, do przerwy przegrywając 0-1. Bramkę na wagę remisu strzelił w okolicach 65. minuty Tomasz Jóźwiak.

Co ciekawe, na bramce Narwi stanął dzisiaj z konieczności Adam Mierzejewski (!), który radził sobie bardzo dobrze. Szymon Domalewski i Mateusz Dudek grali sparing z juniorami tuż po meczu pierwszej drużyny, Daniel Woźniak już kilka dni temu poinformował o nieobecności, a powołany na mecz Igor Kaliszewski musiał nagle wyjechać na studia. Karol Wesołowski nie wznowił treningów w tym roku.

Spotkanie rozgrywane było przy niesprzyjających warunkach pogodowych, padał śnieg i wiał mocny wiatr. Było to mocno widocznym czynnikiem wpływającym na grę. Obserwatorzy zwrócili uwagę, że mecz był dosyć ostry, jak na sparing.

Po początkowych około 20 minutach badania się zespołów, zarysowała się przewaga przyjezdnych, potwierdzona strzeloną bramką. W pierwszej połowie nie zawodnicy z Sypniewa nie dali ma za bardzo dojść do głosu. Zgodnie z relacją jednego z widzów (z redakcji nikt nie mógł przybyć na mecz), Orzeł przyjechał do Ostrołęki bodajże z jednym lub dwoma rezerwowymi, więc w drugiej połowie, wykorzystując zmęczenie rywali, uaktywnili się Narwianie. Goście nastawili się wtedy na kontrataki, ale jedynym golem zdobytym było trafienie Tomasza Jóźwiaka dla Niebiesko-Czerwonych.

24.02.2018, Ostrołęka
Mecz sparingowy
Narew Ostrołęka – Orzeł Sypniewo [A] 1-1 (0-1)
Bramka: Tomasz Jóźwiak 64

Narew Ostrołęka: A. Mierzejewski – Dziczek, Młynarski, Dąbrowski – Bolc, Chorążewicz, Gontarz, Jóźwiak, Wysocki – Kobrzyński, Markowski. Oraz: Przyborowski, Popieniek, Podgajny, Chaberek, Choroszewski,
Trener: Rafał Kosek.