Młodzież NarwiRocznik 2001Zdjęcia

Rocznik 2001 wycofany

Pomimo wywalczenia awansu do I ligi mazowieckiej juniorzy młodsi Narwi z rocznika 2001 nie wystąpią wiosną w lidze. Po roku pełnym sukcesów zespół rozpadł się z prozaicznej przyczyny – połowa drużyny zrezygnowała z dalszego uprawiania piłki nożnej.

Przyczyny takich decyzji są różne, jak i sami zawodnicy – od kontuzji do przedłożenia np. sympatii powyżej sportu (co jest tak naprawdę typowe w tym wieku). Fabian Czajkowski przeszedł do Bartnika Myszyniec, gdzie… w sparingach jest najlepszym strzelcem drużyny seniorów. Pozostali zawodnicy, którzy chcieli dalej trenować, mają możliwość kontynuowania treningów z drużyną seniorów Narwi.

– Dziękuję chłopakom za zeszły rok, przez który mocno się zżyliśmy. Po roku ciężkiej pracy udało nam się wygrać najpierw drugą ligę, a potem pierwszą, uzyskiwać dobre rezultaty na boisku. Bardzo żałuję, że części chłopaków zabrakło chęci, żeby dokończyć to, co zaczęliśmy. Tym, którzy zostali życzę wytrwałości i wiele minut na boisku w seniorach – powiedział trener Łukasz Malanowski.

W swojej rocznej historii zespół rozegrał szesnaście meczów ligowych, wszystkie wygrał, uzyskując bilans 79 bramek strzelonych do 16 straconych. Bilans byłby pewnie jeszcze lepszy, ale dwaj rywale woleli oddać mecze walkowerami 0-3. Bramkarze Mateusz Dudek i Szymon Domalewski oraz napastnik Mateusz Krejszeff już jesienią włączeni zostali do kadry pierwszego zespołu (dwóch pierwszych zadebiutowało).

– Taka jest specyfika pracy z młodzieżą w tym wieku, co przerabiano już w wielu klubach w naszym regionie. Widać to zresztą w ligach juniorskich COOZPN, kiedy bywają problemy z utworzeniem ligi, ze względu na małą ilość drużyn. Można powiedzieć, że im starsi zawodnicy, tym więcej z nich rezygnuje z gry w piłkę. Zarząd Narwi po rozmowach z trenerem Malanowskim doszedł do wniosku, że start w I lidze mazowieckiej jest bezcelowy przy tak wąskiej kadrze. Trzeba by było wkalkulować sporo porażek, co z kolei mogłoby doprowadzić do jeszcze większego uszczuplenia kadry. Nie będziemy tworzyć rocznika na siłę, byle pokazać, że go mamy – za to liczymy na zawodników, którzy zostali, że będą stopniowo wchodzili do dorosłej piłki – powiedział rzecznik prasowy Narwi, Tomasz Mrozek.

Zgodnie z umową z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej jesienią rocznik 2003, który obecnie występuje jako APN Narew w I lidze mazowieckiej zmieni barwy na niebiesko-czerwone. Na występy w lidze centralnej trzeba więc poczekać kilka miesięcy.


Kadra juniorów rocznik 2001 wyglądała następująco:

Bramkarze: Szymon Domalewski (14/0), Mateusz Dudek (14/0).
Obrońcy: Jakub Kupis (14/0), Klaudiusz Siok (14/0), Mikołaj Kur (13/0), Konrad Marchewka (12/0), Krystian Burkacki (11/0), Mateusz Budny (7/0), Konrad Godlewski (6/2, jesień), Daniel Majkowski (5/0, jesień), Eryk Borkowski (4/0, wiosna), Paweł Kardaś (2/1, wiosna), Wiktor Brzuzy (1/0, wiosna).
Pomocnicy: Bartosz Przybyła (14/3), Bartosz Antośkiewicz (12/5), Juliusz Żebrowski (10/4), Damian Mróz (9/0), Patryk Gut (7/4, wiosna), Bartosz Piasecki (6/2, jesień), Sebastian Godlewski (6/0, jesień), Mateusz Mikulski (4/0, wiosna), Hubert Pazuła (4/0, jesień), Kamil Sadłowski (4/0, wiosna), Szymon Abramczyk (3/0, wiosna), Hubert Milewski (2/0, wiosna).
Napastnicy: Mateusz Krejszeff (14/13), Michał Nurczyk (12/25!), Juliusz Żebrowski (10/4), Dominik Sujkowski (6/12!), Fabian Czajkowski (1/1, jesień).

Trener: Łukasz Malanowski


Przypominamy też kilka zdjęć z historii rocznika