SeniorzyTransfery

Norbert Dobkowski w Escoli Varsovii

W czwartek doszedł do skutku kolejny ruch transferowy, tym razem „z klubu”. Norbert Dobkowski przeszedł do Escoli Varsovia, grającej w stołecznej lidze okręgowej.

Dobkowski jest wychowankiem Narwi, w której grał pod okiem trenerów Mariana Szaramy (najdłużej), Jana Zalewskiego i Jerzego Tonewy. W drużynach juniorskich był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem, dostającym powołania do reprezentacji Mazowsza, oraz zapraszanym na testy m.in. do Legii Warszawa.

W seniorach zadebiutował jako szesnastolatek, kiedy Andrzej Łyziński doznał kontuzji i wiosną 2014 roku trzeba było go zastąpić na bramce Narwi w IV lidze. Norbert bronił wówczas na zmianę z Kamilem Rymkiem. Potem przyszedł czas zmian klubów i przerwy w treningach. Jesienią liczyliśmy na odbudowę tego dobrze zapowiadającego się bramkarza, ale niespodziewanie po trzech meczach… przerwał treningi (265 minut na boisku, 5 wpuszczonych bramek).

– Pomimo kilku miesięcy przerwy, Norbert dostaje szansę dwie klasy rozgrywkowe wyżej, życzymy mu powodzenia i… trochę więcej konsekwencji, której czasami brakowało w jego wyborach dotyczących kariery sportowej. Pamiętajmy, że to wciąż zaledwie 20-letni zawodnik, utalentowany, więc jeszcze wszystko może nadrobić – skomentował rzecznik prasowy Narwi, Tomasz Mrozek.

– Dziękuję za wszystko ludziom Narwi, zawodnikom i sztabowi i życzę awansu! Postaram się godnie reprezentować niebiesko-czerwone barwy w nowym klubie – powiedział z kolei Norbert Dobkowski.