LigaSeniorzy

Przed meczem z Andrzejewem

Pora na małą zapowiedź meczu z GKS-em Andrzejewo. Czego możemy się spodziewać po obu drużynach w niedzielę?

Zapytany o to trener naszych rywali Łukasz Kamiński, odpowiedział, że spodziewa się wielu bramek. Ma ku temu wszelkie podstawy, w siedmiu meczach przygotowawczych jego zespołu padło 51 bramek, średnio siedem na mecz. Co ciekawe tylko dwa wyniki wyglądają „normalnie”, reszta to jakaś hokejowa bitka: 1-8, 1-2, 1-6, 5-1, 3-2, 5-6, 7-3.

W klubie z Andrzejewa wiele się zimą działo, były publiczne wezwania do uregulowania składek członkowskich, zmieniły się władze (nowym prezesem został Michał Perzyna), w końcu doszło do kilku transferów, głównie z juniorów Olimpii Zambrów.

Przyjrzeliśmy się nowym piłkarzom GKS-u i najbliżej piłki seniorskiej był… Łukasz Brzózka, który już grał w Andrzejewie, ale przerwał treningi. Z juniorów drugoligowej Olimpii pozyskano czterech zawodników – Emil Cackowski (1995), Piotr Pac (1998) i Dawid Lipiński (2000; jeszcze nie zgłoszony do ligi bramkarz) grali tylko w drużynach młodzieżowych. Bramkarz Marcin Kapica (1998), będący również jej wychowankiem, zagrał symboliczne dwie minuty, kiedy… podczas meczu pucharowego był jedynym rezerwowym i wszedł w dogrywce za zawodnika z pola.

Co z dotychczasowymi graczami? Najlepszy strzelec z rundy jesiennej, Andrzej Piwoński (7 goli) w sparingach tylko raz wpisał się na listę strzelców. Robi wrażenie ostatnia fora strzelecka Dominika Kraszewskiego, który w ostatnich czterech meczach, z Koroną Jadów, Rzekunianką, Orlętami Czyżew i KS Sokoły zdobył 10 bramek. Jesienią był on drugą strzelbą GKS-u, w 7 spotkaniach strzelając 5 goli. Rundę z głowy ma drugi bramkarz, Rafał Tyborowski, więc nie dziwi pozyskanie aż dwóch golkiperów z Zambrowa.

Tyle o rywalach. Z jakimi problemami boryka się trener Rafał Kosek? Z liczącej 32 osoby kadry do składu nie można powołać pauzujących za kartki Alana Bednarczyka i Emila Chorążewicza, grona kontuzjowanych zawodników oraz Cezarego Stachowicza, który będzie wówczas jako trener na prestiżowym międzynarodowym turnieju w Olsztynie ze swoimi przyszłymi następcami z Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej. Kontuzje wyeliminowały ze składu dwóch bramkarzy – Igora Kaliszewskiego i Szymona Domalewskiego, Daniela Dworeckiego i Adriana Piersę. Pomimo siedmiu nieobecności, pozostaje do dyspozycji 25-osobowa kadra, czyli sytuacja bardzo dużego komfortu jak na B-klasowe (i nie tylko) warunki.

Niedziela, 25 marca 2018, godzina 14:00
Andrzejewo
GKS Max-Rol Andrzejewo – Narew Ostrołęka

Zapraszamy!