LigaSeniorzy

Derby na Niebiesko-Czerwono

W Wielki Piątek (30.03), o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Witosa na sztucznej traeie rozpoczną się drugie w tym sezonie Derby Ostrołęki. Tym razem gospodarzem będą nasi lokalni rywale. Jesienny mecz derbowy, którego gospodarzami byli Narwianie, przyciągnął na trybuny około 800 osób, co było największym wynikiem spotkania piłkarskiego w Ostrołęce od ponad 10 lat. Mamy nadzieję, że także piątkowy pojedynek będzie piłkarskim świętem naszego miasta.

Tabela wskazuje, że grać będą ze sobą bardzo równe zespoły:

Zestawienie bezpośrednie
1.  Korona II Ostrołęka 12 31 10 1 1 54-20 (+34)
2.  Narew 1962 Ostrołęka 12 31 10 1 1 42-15 (+27)

W tabeli kolejno: pozycja w lidze na dzień 26.03.2018, nazwa drużyny, liczba rozegranych meczów, liczba punktów, liczba zwycięstw, liczba remisów, liczba porażek, bilans bramek: strzelone-stracone.

Jedyną porażką Narwi były właśnie wspomniane derby, w których przeciwnicy wygrali 3-1 po hattricku Artura Muchina. Mecz stał na wysokim poziomie, dużo wyższym niż „normalne” mecze B-klasowe. Goście wygrali zasłużenie, pokazując przede wszystkim dojrzałość taktyczną, chociaż przy odrobinie szczęścia wynik mógł być inny. Narew była by teraz na prowadzeniu w lidze, gdyby nie straciła punktów w Zarębach Kościelnych. Tam z kolei goniliśmy wynik, Michał Markowski przestrzelił karnego, a w końcówce licznie zgromadzona publiczność przybyła z Ostrołęki cieszyła się z pięknej bramki z dystansu w wykonaniu Piotra Dąbrowskiego. Niedzielny mecz w Andrzejewie pokazał, szczególnie przez pierwsze pół godziny, że drużyna trenera Rafał Koska zrobiła postępy względem rundy jesiennej.

Jak to wygląda u rywali? Korona punkty straciła również dwukrotnie i o ile remis 2-2 z Wymakraczem Długosiodło w Wąsewie jakoś wygląda, to przegrana 2-8 z WKS-em Mystkówiec w Rząśniku jest wręcz kompromitująca, jak na skład złożony w dużej mierze z zawodników z IV-ligowej kadry. Z jednej strony trener Michał Robaszkiewicz może liczyć na wsparcie z wyższej ligi, z drugiej strony ciężko jest zrobić drużynę ze zbieraniny zawodników, do której raz zesłani są piłkarze A, B i C, a za tydzień A, X i Z. To jednak nie nasza sprawa i nie nasze problemy, z pewnością liczono się z tym w momencie zgłaszania drugiego zespołu.

Wzorem klubów z najwyższych klas rozgrywkowych zachęcamy kibiców i sympatyków Narwi do przyjścia na mecz w niebieskich, czerwonych, lub niebiesko-czerwonych barwach. Gdyby było za zimno na koszulki, szaliki będą w sam raz 🙂 A jeśli ktoś szalika nie ma, to pamiątki Narwi można otrzymać, zakupując cegiełki na rozwój klubu we współpracujących z nami punktach (szczegóły w dziale Pamiątki).

Jutro na naszej stronie pojawi się konkurs z nagrodami, dotyczący derbów, zapraszamy do odwiedzin także jutro!