Z życia klubu

Dementując plotki

W komentarzach internetowych ktoś rozpoczął kampanię dezinformacyjną, zgodnie z którą wynik derbów ma zostać zmieniony przy zielonym stoliku. Początkowo potraktowaliśmy w Klubie takie informacje jako średnio udaną próbę żartu primaaprilisowego. Niestety czas leci, a informacja dalej wrzucana jest w komentarze, co z kolei spowodowało obawy wśród kibiców Narwi, czy wszystko jest w porządku.

Według komentującego Narew rzekomo nie opłaciła kary za dwie kartki i występujący w meczu dwaj zawodnicy (nie podano o kogo chodzi) nie byli uprawnieni do gry, więc należy się walkower. Uspokajamy – nic takiego nie będzie miało miejsca, gdyż jest to informacja całkowicie wyssana z palca.

Poniżej wstawiamy wyciąg z Regulaminu Rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na sezon 2017/18.


 Krótko mówiąc:

  • Zarząd Narwi opłacił przed sezonem zaliczkę na poczet kar dyscyplinarnych (później zresztą wpłacaliśmy dwukrotnie kolejne kwoty, pomimo tego, że nie byliśmy do tego zobowiązani);
  • jeśli opłaci się zaliczkę na poczet kar dyscyplinarnych, kolejne płatności dokonywane mają być do rozpoczęcia rozgrywek nowego sezonu.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienie zakończy bezpodstawne plotki na temat meczu derbowego. Ogólnie, polecamy zapoznanie się z regulaminem rozgrywek (dostępny na stronie www.mzpn.pl), gdyż od tego sezonu zaszły ważne zmiany, szczególnie jeśli chodzi o kartki i występy zawodników w meczach drugiej drużyny.