RywaleSeniorzy

Sobota z Ołdakami

Już w najbliższą sobotę o 17:00 na Witosa Narew rozegra pierwszy oficjalny mecz domowy w rundzie wiosennej. Przeciwnikiem będzie ULKS Ołdaki.

Postanowiliśmy przybliżyć trochę naszych najbliższych rywali. ULKS Ołdaki zajmuje obecnie w tabeli ósme miejsce, mając na koncie 16 punktów. Klub zanotował cztery zwycięstwa, remis i osiem porażek (ok. 60% meczów). Wyniki rozkładają się niemal tak samo u siebie i na wyjeździe.

W drużynie trenera Andrzeja Laskowskiego zagrało dotąd 21 zawodników. We wszystkich 13 meczach na boisku pojawiło się pięciu: bramkarz Hubert Kruczyk, pomocnicy Daniel Siemborski i Stanisław Stworzyjan oraz napastnicy Radosław Żerański i Szymon Brzostek. Ostatni z nich jest najlepszym strzelcem zespołu z Ołdak, mając na koncie 14 zdobytych bramek (ex aequo z Kamilem Małkińskim i Arturem Muchinem najlepszy strzelec ligi). Po sześć trafień mają na koncie Siemborski i Żerański.

Jesienią Ołdaki na własnym boisku przegrały z Narwią 2-3, a obydwa gole ustrzelił Szymon Brzostek. Tymczasem w minionej kolejce młodzi piłkarze trenera Laskowskiego wygrywali do 82. minuty 1-0 z WKS-em Mystkówiec, by dać sobie wbić dwie bramki i stracić komplet punktów, który był już niemal pewny. Bramka stracona w doliczonym czasie gry była w pewnym sensie jubileuszowa, bo Hubert Kruczyk po raz 40 w tym sezonie musiał wyjmować piłkę z siatki.

Pod tym względem Narwianie prezentują się lepiej – nasza drużyna w 13 meczach straciła tylko 15 bramek (na boisku 18, ale te z Pniewa się już nie liczą). Daniel Woźniak, strzegący bramki Niebiesko-Czerwonych wiosną, jeszcze nie znalazł pogromcy, ani w Andrzejewie, ani w derbach. Tym razem będzie jednak miał przed sobą inny zestaw obrońców, bo z powodu urazów i spraw osobistych brakować będzie m.in. Piotra Wysockiego i Piotra Dąbrowskiego.

Na meczu będzie możliwość zakupu cegiełek na działalność klubu, w postaci np. szalika. Chętnych prosimy o zabranie ze sobą gotówki 🙂 Szczegółowe opisy i ceny cegiełek są w dziale Pamiątki.

 

NAREW OSTROŁĘKA – ULKS OŁDAKI

SOBOTA, 7 KWIETNIA 2018
17:00
OSTROŁĘKA, WITOSA 1
Boisko ze sztuczną murawą

Zapraszamy!

 

fot. Michał Kowalczyk (eOstroleka.pl dla Narew.Ostroleka.pl)