50 meczów Koska

Sobotni pojedynek z Orzem Goworowo był pięćdziesiątym meczem za kadencji trenera Rafała Koska. Ze względu na przygotowania do obecnego sezonu, trener ten ma w swoim CV największą liczbę sparingów przypadających na mecze ligowe.

Trener Kosek zadebiutował jako szkoleniowiec meczem sparingowym z ULKS Ołdaki 2 lutego 2017 roku. Niebiesko-Czerwoni wygrali wtedy 3-2, a bramki dla nas zdobyli Radosław Popieniek, Jakub Chaberek i Bartosz Gołąb. Dwaj pierwsi dalej są w składzie Narwi, pomimo mnóstwa zmian, do jakich doszło w ciągu roku.

Jakie było te 50 meczów? Bilans wygląda dobrze, bo Narew wygrała 28 z nich, remisując 6 razy i 16 razy ponosząc porażkę. Procentowo rozkłada się to następująco: 56% – 12% – 32%. Kiedy wyjmiemy z tego mecze towarzyskie, których zadanie to nie koniecznie jest zwycięstwo, bilans jest jeszcze bardziej korzystny. W 16 meczach ligowych Narew zwyciężała 14 razy, raz zremisowała i raz przegrała (87,5% – 6,25% – 6,25%).

Narwianie strzelili dotąd 156 bramek, co daje średnią 3,12 gola dla nas na mecz. W lidze zdobyliśmy 58 bramek, średnio 3,7 na mecz. Najczęściej do bramki rywali trafiali Bartosz Pędzich i Kamil Jastrzębski, na których koncie znalazło się po 24 bramki. Jastrzębski trafienia notował tylko w sparingach, Pędzich 15 razy strzelił w lidze i 9 razy w meczach nieoficjalnych. Najczęściej na boisku pojawiał się Adrian Piersa – 36 meczów, z czego 13 ligowych.

Do końca rozgrywek w sezonie 2017/18 pozostało sześć meczów – wierzymy, że powyższe statystyki jeszcze się poprawią 🙂