LigaSeniorzy

MZPN złagodził karę trenera Koska

W Warszawie odbyło się dzisiaj posiedzenie Komisji Odwoławczej MZPN, na którym podejmowano sprawę odwołania trenera Rafała Koska od kary nałożonej na niego przez Wydział Dyscypliny COOZPN.

Przypomnijmy, że za swoje pomeczowe wypowiedzi w kierunku sędziego trener został zawieszony w prawach szkoleniowca aż do końca 2018 roku. Na tak ostrą karę nie zgodził się sam trener, ale także zarząd Narwi, który postanowił zapewnić opiekę prawną i wesprzeć w pisaniu odwołania (a przygotowaniu odwołania uczestniczyła… prezes Sekcji Pływania Narwi, Manuela Wikieł, zawodowo pracująca w kancelarii mec. Przemysława Kowalskiego).

Członkowie Komisji Odwoławczej MZPN bardzo rzeczowo i profesjonalnie podeszli do sprawy, spotkanie trwało około godziny, a przez ten czas m.in. przesłuchiwano trenera Rafała Koska. Komisja wzięła pod uwagę szereg okoliczności łagodzących i postanowiła o zmianie orzeczenia. Utrzymano zawieszenie do końca obecnego sezonu, ale zawieszono pozostałą karę czterech miesięcy, na okres jednego roku. Oznacza to, że trener Kosek będzie mógł zasiadać na ławkach klubów piłkarskich już w wakacje.

W pozostałych trzech meczach, jak dotychczas trener Kosek przebywać będzie poza strefą drużyny, a zespołem kierować będzie jego asystent, trener Łukasz Malanowski.