LigaSeniorzyVideoZdjęcia

Wygrana w Lelisie

Przedostatni mecz ligowy Narwi zakończył się wyjazdowym zwycięstwem z GLKS Lelis 5-3. Już przed meczem było wiadomo, że jakiekolwiek punkty zdobyte tego dnia, zapewnią Narwianom zwycięstwo w lidze i awans.

Mecz na malowniczym obiekcie w Lelisie grany był w pełnym niedzielnym słońcu, przez co potrzebne były przerwy na nawodnienie organizmów. Na boisku i na trybunach atmosfera była świąteczna, Narew wiedziała po co przyjechała i – przynajmniej w pierwszej połowie – konsekwentnie szła do celu. W 12. minucie Emil Chorążewicz wysokim pressingiem przechwycił piłkę rywalowi i zagrał prostopadle do niepilnowanego Bartosza Pędzicha, któremu pozostało tylko przymierzyć, co zrobił, strzelając na 0-1.

W 20. minucie było 0-2 po wrzutce Kamila Gontarza, którą wykończył strzałem głową Bartosz Pędzich. Gospodarze odpowiedzieli w 26. minucie, „centrostrzałem”, który wpadł w okno bramki Daniela Woźniaka. Kilka minut później Narew miała szansę na kolejnego gola. Michał Markowski zagrał do Emila Chorążewicza, ten celnie dośrodkował do Bartosza Pędzicha, ale jego strzał był zbyt słaby, by pokonać bramkarza rywali. Minutę później to Pędzich zaliczył asystę, a gola zdobył Kamil Gontarz. Do przerwy Niebiesko-Czerwoni wygrywali 3-1.

Druga połowa obfitowała w błędy obydwu drużyn, przez co była nieprzewidywalna, ale poza samą końcówką Narew ani przez chwilę nie była zagrożona. W 52. minucie Bartosz Pędzich wykorzystał błąd obrońcy GLKS-u o strzelił na 1-4. Później godną zauważenia akcję przeprowadzili Michał Markowski z Kamilem Gontarzem, wymieniając się podaniami na terytorium rywala. Strzał Gontarza był jednak niecelny.

W 69. minucie, tuż przed zejściem z boiska, na listę strzelców wpisał się Alan Bednarczyk, przy asyście Kamila Gontarza. Dwie minuty później po akcji Gontarza obrońca gospodarzy zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na wapno. Po chwilowej dyskusji do wykonania jedenastki podszedł Daniel Woźniak, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce. Po wykorzystaniu większości zmian swoje pięć minut mieli zawodnicy z Lelisa, którzy ambitnie grając do końca, zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki z 1-5 do 3-5. Mateusz Dudek został pokonany po raz pierwszy i drugi w tym sezonie, najpierw główką z bliska (w tej akcji zawodnik Lelisa uderzył także mocno ciałem w słupek), a potem również z bliska, mocnym strzałem.

Ostatni gwizdek sędziego oznaczał, że cel na ten sezon został już wykonany! Gratulacje dla całej drużyny i sztabu i przed nami ostatni rozdział opowieści o tym sezonie. 3 czerwca na Witosa zakończymy pierwszy etap powrotu na salony.

Lelis, 27.05.2018
Klasa B COOZPN, grupa ostrołęcka
GLKS Lelis – Narew Ostrołęka 3-5 (1-3)

Bramki: Grala 26, Mrozek 78, Nałęcz 81 – Pędzich 12, 20, 52, Gontarz 33, Bednarczyk 69

Narew Ostrołęka: Woźniak (76. Dudek) – Dziczek, Lutrzykowski (70. Przyborowski), Dąbrowski, Mierzejewski – Chorążewicz, Bednarczyk (70. Grzyb), Jóźwiak (82. Krejszeff), Gontarz (76. Kobrzyński) – Markowski (63. Dworecki), Pędzich (66. Piasecki).

Widzów: ok. 250
Sędziował: Andrzej Andryszczak
Żółta kartka: Golan (Lelis, 90. minuta).

 

MINI-GALERIA

VIDEO

tekst i zdjęcia: Tomasz Mrozek
nagranie: Maciej Kleczkowski