Młodzież NarwiRocznik 2002

Juniorzy: Nadnarwianka zapewniła sobie awans

W piątek juniorzy młodsi Narwi wyjechali do Pułtuska, zmierzyć się ze zdecydowanym liderem ligi Nadnarwianką Pułtusk. Gospodarze wygrali, dzięki czemu są już pewni awansu do I ligi mazowieckiej.

Nadnarwianka wygrała wszystkie osiem rozegranych meczów, strzelając w nich 54 bramki, co samo w sobie pokazuje, że rywal był wymagający. Niebiesko-Czerwoni juniorzy do przerwy trzymali się jeszcze blisko, przegrywając 0-2, ale w drugiej połowie Nadnarwianka zdobyła jeszcze cztery bramki. Naszym zawodnikom udało się dwa razy pokonać bramkarza z Pułtuska – dwukrotnie dokonał tego Błażej Wojsz, strzelając na 3-1 i 3-2.

– Zagraliśmy słaby mecz. Dużo było niedokładności i w obronie i w ataku. Na zwycięstwo nie było szansy, ale gdybyśmy wykorzystywali wszystkie stworzone sytuacje, może udało by się zdobyć jeden punkt. Niestety nie udało się – powiedział po meczu trener Cezary Kowalczyk.

Wyniki pozostałych meczów oznaczają, że ciężko będzie utrzymać poziom I ligi okręgowej. Do rozegrania pozostały dwa mecze, domowy z Wkrą Żuromin (sobota 2 czerwca, 11:00) i wyjazdowy z Victorią Nowe Miasto (piątek 8 czerwca, 17:30). Żeby się utrzymać, musimy wygrać obydwa mecze, przy czym z Żurominem musimy uzyskać lepszy bilans meczów bezpośrednich. Do tego Wkra musi przegrać z Nadnarwianką, co jest możliwe. W pierwszym meczu Wkra wygrała z nami 4-1 na własnym boisku, co oznacza, że urządza nas dopiero wynik 3-0 i większe zwycięstwa Narwi. W przypadku powtórki wyniku z pierwszej rundy, brany pod uwagę będzie bilans bramek z całego sezonu, a na ten moment korzystniej wygląda w nim Wkra. Zadanie jest ciężkie do wykonania, szczególnie że spora część kadry jest kontuzjowana, ale nie niemożliwe 🙂 Powodzenia, chłopaki!

Pułtusk, 25.05.2018
I liga okręgowa B2 junior młodszy (rocznik 2002)
Nadnarwianka Pułtusk – Narew Ostrołęka 6-2 (2-0)
Bramki dla Narwi: Wojsz dwie.

Narew Ostrołęka 2002: Łaszczych – Bukowski, Dulewicz, Krupiński, Głębocki, Romański, Cwalina, Bogdanowicz, Mrozek, Wojsz, Żendzian. Oraz: Panuś, Gadomski, Gocłowski.
Trener: Cezary Kowalczyk.

Sędziował: Arkadiusz Wargulewski.