LigaSeniorzywww

Wybieramy zawodnika sezonu i odkrycie sezonu

Wzorem lat poprzednich zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszego zawodnika Narwi minionego sezonu. Dodatkowo wprowadzamy kategorię „odkrycie roku”.

Przez miniony tydzień w gronie redakcji i współpracowników naszej strony, czyli osób związanych z zarządem Narwi, ustalaliśmy nominacje do poszczególnych wyróżnień. To wszystko w celu, by nie okazało się, że zawodnikiem sezonu zostanie np. osoba, która zagrała w jednym meczu, ale ma wielu znajomych 🙂

Wśród kibiców Narwi głosowanie na zawodnika roku rozpoczęło się w 2002 roku na ówcześnie istniejącej stronie www.narew.kadra.pl; potem były głosowania na stronach narew.dbv.pl i narew.ostroleka.pl. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców naszego plebiscytu z poprzednich lat:

 • 2001/02 – Arkadiusz Pyskło (napastnik)
 • 2002/03 – Jerzy Zych (bramkarz)
 • 2003/04 – Tomasz Sadłowski (obrońca)
 • 2004/05 – Marcin Truszkowski (napastnik)
 • 2005/06 – Andrzej Łyziński (bramkarz)
 • 2006/07 – Tomasz Sadłowski
 • 2007/08 – Andrzej Łyziński
 • 2008/09 – Piotr Strzeżysz (pomocnik)
 • 2009/10 – Mariusz Marczak (pomocnik)
 • 2010/11 – Andrzej Łyziński
 • 2011/12 – Andrzej Łyziński
 • 2012/13 – Piotr Strzeżysz
 • 2013/14 – Piotr Strzeżysz
 • 2014/15 – Piotr Strzeżysz
 • 2015/16 – brak głosowania, Narew wycofana z ligi po 5. meczach
 • 2016/17 – Kamil Jastrzębski (napastnik; wybór redakcji)

 


Zawodnik sezonu

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Sylwetki kandydatów:

[11] Emil Chorążewicz

Liczba występów: 20
Liczba bramek: 6
Liczba asyst: 8
Kartki: 5 żółtych
Minuty na boisku: 1596 (średnio 80 na mecz)
Kilka słów od redakcji: Emil debiutował w Narwi jako siedemnastolatek, zbierając minuty w dwunastu występach na poziomie IV ligi. Potem grywał w Łomży w Centralnej Lidze Juniorów i próbował swych sił w Iskrze Krasne i Tęczy Łyse. Tam nie dostawał zbyt wielu szans, więc okazja pojawiła się ponownie w Narwi. Sezon 2017/18 w jego wykonaniu można zaliczyć do udanych, szczególnie zwracając uwagę na wciąż młody wiek (21 lat).

[5] Piotr Dąbrowski

Liczba występów: 18
Liczba bramek: 3
Liczba asyst: brak
Kartki: 2 żółte
Minuty na boisku: 1504 (średnio 84 na mecz)
Kilka słów od redakcji: kawał solidnego zawodnika! Piotrek grywał wcześniej w Narwi na poziomie III i IV ligi, ale był wówczas bardzo młody, dlatego było to łapanie doświadczenia. Teraz, pomimo trzyletniej przerwy, Piotrek grał więcej niż dobrze, a wisienką na torcie były jego bramki. Co jedna to ładniejsza, z dystansu po porządnych huknięciach. Najbardziej zapamiętana zostanie ta z Zaręb Kościelnych, ratująca punkt po ciężkim meczu.

[3] Daniel Dziczek

Liczba występów: 19
Liczba bramek: 1
Liczba asyst: 2
Kartki: 1 żółta
Minuty na boisku: 1645 (średnio 87 na mecz)
Kilka słów od redakcji: kolejny obrońca, a to jeszcze nie koniec! Defensywa Narwi wyglądała w tym sezonie dobrze, szczególnie w drugiej rundzie, a spora w tym zasługa Dzika. Po wiosennych derbach trzeba było odpowiadać na pytania z cyklu „w której lidze wcześniej grał ten boczny obrońca?” I naprawdę ciężko było uwierzyć, że… nigdzie. Patrząc po minutach gry, Daniel był zresztą najbardziej niezastąpionym zawodnikiem Narwi w sezonie.

[13] Kamil Gontarz

Liczba występów: 18
Liczba bramek: 10
Liczba asyst: 13
Kartki: 2 żółte
Minuty na boisku: 1386 (średnio 77 na mecz)
Kilka słów od redakcji: bardzo ważna karta w talii trenera Koska. Jesienią podczas derbów brał ślub, wiosną, gdy już mógł zagrać, to on rozstrzygnął losy meczu na korzyść Niebiesko-Czerwonych. Cały czas był wiodącą postacią zespołu, ale w drugiej rundzie poszły za tym cyfry – zanotował w niej aż 8 bramek i 12 asyst z dorobku całego sezonu. W dodatku Kamil jak już strzela, to pięknie, po okienkach, z dystansu.

[7] Paweł Lutrzykowski

Liczba występów: 19
Liczba bramek: 1
Liczba asyst: brak
Kartki: 4 żółte
Minuty na boisku: 1635 (średnio 86 na mecz)
Kilka słów od redakcji: filar obrony, szczególnie jesienią. Wielokrotnie występował z opaską kapitańską na ramieniu. Radzi sobie zarówno w roli stopera, jak i defensywnego pomocnika. Strzelił jednego, ale bardzo ważnego wówczas gola, jesienią w Zarębach Kościelnych, gdzie Narew zremisowała 2-2.

[10] Michał Markowski

Liczba występów: 22 (wszystkie mecze)
Liczba bramek: 18
Liczba asyst: 15
Kartki: brak
Minuty na boisku: 1558 (średnio 71 na mecz)
Kilka słów od redakcji: „Maniek” jaki jest, każdy widzi, na pewno nie można powiedzieć, że bezbarwny. To człowiek, który na boisku zostawia na ogół wiele zdrowia, dorzucając często nieszablonowe zagrania. Król asystentów naszej drużyny (wydaje się, że także ligi), drugi strzelec Narwi. Z meczu na mecz coraz lepiej rozumiał się z Bartkiem Pędzichem, co miało duży wpływ na wyniki Narwi.

[9] Adam Mierzejewski

Liczba występów: 20
Liczba bramek: 5
Liczba asyst: 1
Kartki: 3 żółte
Minuty na boisku: 1439 (średnio 72 na mecz)
Kilka słów od redakcji: człowiek zdolny grać na każdej pozycji – podczas sparingu z Sypniewem okazało się, że także na bramce. Grał na środku obrony, na jej boku, w środku pola i na szpicy. Rozpoczął sezon golem w 3. minucie spotkania z Andrzejewem, zapisując się na początku nowego rozdziału w historii klubu. Braki i ograniczenia nadrabia ambicją i walecznością, bo to człowiek, dla którego Narew to coś więcej niż klub, co widać na boisku, jak i poza nim.

[16] Bartosz Pędzich

Liczba występów: 22 (wszystkie mecze)
Liczba bramek: 31
Liczba asyst: 10
Kartki: brak
Minuty na boisku: 1512 (średnio 69 na mecz)
Kilka słów od redakcji: człowiek, któremu zawdzięczamy wiele punktów. Król strzelców ligi, z zawrotnym rezultatem 31 trafień w 22 meczach. Do tego trzeci asystent zespołu. Wiosna była popisem w wykonaniu Bartka, co potwierdzają wszystkie zestawienia. Na dodatek strzelając 6 bramek Różanowi wyrównał liczący kilkadziesiąt lat rekord Macieja Filipkowskiego (początkowo myśleliśmy, że to samodzielny rekord). Najmłodszy z nominowanych, ma dopiero 20 lat, ale nie ma co ukrywać – jest jednym z faworytów tego konkursu.

[1] Daniel Woźniak

Liczba występów: 10
Liczba wpuszczonych bramek: 8 (gol co 103 minuty)
Liczba asyst: brak
Kartki: brak
Minuty na boisku: 822 (średnio 82 na mecz)
Kilka słów od redakcji: powrót Daniela do Narwi po niemal 15 latach był bardzo udany. Sam fakt, że jako jedyny z nominowanych grał tylko jedną rundę, jest już wystarczająco wymowny. Daniel był pewnym punktem zespołu trenera Koska, dając przede wszystkim doświadczenie, którego brakowało jesienią. W kluczowym meczu derbowym był jedną z decydujących o punktach postaci.

 


Odkrycie SEZONU

Pierwszy sezon ligowy po wznowieniu działalności Narwi zasługuje, by wprowadzić pewne novum, którym będzie wybór odkrycia sezonu. Kryterium jest proste – może nim zostać zawodnik, który zadebiutował w danym sezonie, nie ukończył 21 roku życia i nie jest nominowany do nagrody Zawodnika Sezonu. Oczywiście nie wiemy, czy za rok sytuacja będzie wyglądać podobnie, kto wyjedzie na studia, a kto zakończy grę, takie prawa młodości…

 To nie zmienia faktu, że wyróżnienia się im należą 🙂 Przedstawiamy nominowanych:

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Alan Bednarczyk

Wiek: 18 lat
Liczba występów: 18
Liczba bramek: 1
Liczba asyst: 5
Kartki: 5 żółtych
Minuty na boisku: 786 (średnio 44 na mecz)
Kilka słów od redakcji: młodość podparta dobrym wyszkoleniem, oprócz ostrołęckich klubów także w Warszawie i Legionowie. Alan im więcej grał, tym bardziej pewny się stawał i mniej błędów popełniał. A trzeba pamiętać, że gra na bardzo odpowiedzialnej pozycji w środku pola. Zważywszy na to, że jest zdecydowania najmłodszy wśród potencjalnych rozgrywających, wydaje się, że będzie grał coraz więcej.

Mateusz Dudek

Wiek: 17 lat
Liczba występów
: 8
Liczba wpuszczonych bramek: 2 (gol co 63 minuty)
Liczba asyst: brak
Kartki: brak
Minuty na boisku: 124 (średnio 16 na mecz)
Kilka słów od redakcji: nominacja dla Mateusza jest uznaniem jego ciężkiej pracy, ambitnego podejścia do treningów i występów. Zaczęło się od symbolicznej minuty, a potem były już coraz dłuższe występy. Pokonać się dał dopiero w swoim ostatnim meczu, z Lelisem, wcześniej prezentując po kilka dobrych interwencji m.in. w Różanie i z Zarębami. Pamiętajmy, że treningi rozpoczął późno, bo dwa lata temu.

Bartosz Piasecki

Wiek: 17
Liczba występów: 11
Liczba bramek: 2
Liczba asyst: 7
Kartki: brak
Minuty na boisku: 294 (średnio 27 na mecz)
Kilka słów od redakcji: jeden z ciekawszych wychowanków, jacy pojawili się w Narwi w ostatnich latach. Był czołowym zawodnikiem drużyny trenera Malanowskiego, która wywalczyła awans do I ligi mazowieckiej. Po rozwiązaniu zespołu dołączył wraz z kolegami do seniorów i już w sparingach prezentował się bardzo dobrze. Co ważne, idą za nim liczby – asysta co 42 minuty to wynik więcej niż dobry. Oby rozwijał się tak dalej!

 

Gratulujemy wszystkim nominowanym. Zapraszamy do głosowania i dziękujemy za każdy głos!