SeniorzySparingi

Sparing: Makowianka lepsza

Piłkarze Narwi przegrali z grającą w okręgówce Makowianką Maków Mazowiecki 0-3 we wtorkowym sparingu. W barwach gości wystąpił zawodnik mający za sobą występy nawet na szczeblu Ekstraklasy (w barwach Legii), Kamil Majkowski i widać było jakość, jaką dawał – zresztą strzelił dwie bramki.

Niebiesko-Czerwoni z powodu wyjazdów, pracy i sytuacji losowych, zagrali w dosyć eksperymentalnym zestawieniu, szczególnie linii obrony. Przez pierwsze 20. minut Makowianka tłamsiła nasz zespół, nie pozwalając na zbyt wiele Narwianom. – Warto pochwalić Igora Kaliszewskiego, bo na bramce robił co mógł i jeszcze więcej, aby uchronić zespół przed porażką. Pomimo tego, że wyciągał piłkę z siatki trzy razy, zasłużył na wysoką notę, broniąc nawet w bardzo trudnych sytuacjach – relacjonował dla naszej strony kierownik drużyny Tadeusz Mierzejewski.

Gdy w 24. minucie Makowianka wreszcie zdobyła bramkę, przyszedł czas na bardziej otwartą grę, z mniejszym pressingiem ze strony przeciwników. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się już zmienić wyniku. Zmiany nastąpiły szybko w drugiej połowie – w 55. oraz 58. minucie Makowianka przeprowadziła dwa szybkie ataki, zagrywając piłkę do Majkowskiego, który był tego dnia wręcz nie do zatrzymania.

– Ogólnie zagraliśmy dobre spotkanie, ale przeciwnik był od nas lepszy. W dodatku miał w składzie zawodnika faktycznie robiącego różnicę – podsumował trener Rafał Kosek.

31.07.2018, Ostrołęka
Narew Ostrołęka – Makowianka Maków Maz. 0-3 (0-1)
Bramki: Traczewski 24, Majkowski 55, 58

Narew Ostrołęka: Kaliszewski – Dworecki, Grzyb, Przyborowski, Popieniek – Kuzia, Jóźwiak, Bednarczyk, Chorążewicz – Markowski, Pędzich. Oraz: Dudek – Danieluk, Lutrzykowski, Dąbrowski II, Krawul, Krejszeff, Sobotka.

P.S. Zdjęcie z poprzedniego sparingu z Makowianką.