Jesień bez Stachowicza

Cezary Stachowicz nie wystąpi jesienią na boiskach A-klasy w barwach Narwi Ostrołęka. Niespełna 32-letni pomocnik zdecydował się poświęcić rodzinie i pracy szkoleniowej.

Cezary Stachowicz  (profil tutaj) rozpoczynał grę w piłkę w Narwi… jakby to nie brzmiało, jeszcze w minionym stuleciu. Będąc juniorem przeszedł do rywali zza miedzy, Korony, gdzie występował przez dekadę, zyskując renomę bardzo solidnego zawodnika. Wiosną 2011 roku Czarek powrócił do Narwi, grając w niej w III i IV lidze. Jego markowymi zagraniami były bardzo dokładne podania do kolegów. Po odejściu do Korony, Stachowicz powrócił do Niebiesko-Czerwonych, by to w Narwi zakończyć karierę. Ostatni akord wyszedł mu bardzo udany – w siedmiu meczach zaliczył cztery bramki i pięć asyst.

Uzbierało mu się 315 meczów w seniorach, z 56 bramkami i wieloma asystami. Z tego 131 meczów ligowych i 14 bramek przypadło na Narew.

Od kilku lat Czarek jest też trenerem, już z licencją UEFA A. Jako szkoleniowiec prowadzi grupy młodzieżowe w UKS Złota Ostrołęka i współpracującej z Narwią Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej.

We wrześniu nasz były zawodnik bierze ślub – życzymy, aby w życiu rodzinnym wiodło się przynajmniej tak dobrze, jak na boisku!

 * * *

P.S. Czarek, w imieniu zarządu – i myślę, że także wielu kibiców – dzięki za wszystko; za dużo fajnych emocji, za ten powrót na koniec, kiedy było to bardzo potrzebne i wniesioną jakość, za ponad setkę meczów, zostawione na boisku serce i płuca! Jeśli nie znów na boisku, to do zobaczenia na trybunach! 🙂

Tomek