LigaSeniorzyVideoZdjęcia

Mecz niewykorzystanych okazji

W meczu inaugurującym rozgrywki A-klasy sezonu 2018/19 Narew zremisowała 1-1 z Orłem Sypniewo. Bramkę dla ostrołęczan strzelił w 10. minucie Bartosz Pędzich. Narew miała mnóstwo okazji na zdobycie zwycięskiej bramki, ale brakowało skuteczności lub bronił bramkarz. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po bezpośrednich czerwonych kartkach za udział w przepychance.

Pomimo wczesnej pory rozgrywania meczu (na prośbę gości), na trybunach zasiadło sporo widzów. Zawodnicy Narwi szybko dali im powody do radości, wychodząc na prowadzenie, kiedy Bartosz Pędzich dobił strzał Piotra Dąbrowskiego II, wybroniony przez bramkarza. Raz po raz Niebiesko-Czerwoni atakowali, głównie skrzydłami, gdzie hasali Emil Chorążewicz i Kamil Gontarz. Pierwszy z nich pokonał nawet bramkarza gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu, kiedy w niezrozumiały sposób jeden z naszych obrońców zaliczył asystę przy golu dla Orła Sypniewo. Orzeł zwietrzył swoją szansę i do końca pierwszej połowy atakował.

Druga odsłona była zaś jedną wielką próbą zdobycia bramki przez Narew: były strzały z dystansu, z bliska, nawet głową na pustą bramkę. Cóż z tego, skoro piłka nie chciała wpaść do siatki, a gdy już tam dwukrotnie zmierzała, bardzo dobrymi interwencjami popisał się golkiper Orła. Goście również nacierali, ale obrona wraz z bramkarzem Narwi nie dali się pokonać. Najlepszą sytuację sypniewianie mieli w doliczonym czasie gry, kiedy ich napastnik urwał się obrońcom, wyszedł sam na sam z Danielem Woźniakiem, ale górą był nasz bramkarz.

Redaktor Michał Kowalczyk z eOstrołęki uchwycił na video niektóre próby Narwian:

 

18.08.2018, Ostrołęka
Klasa A seniorów COOZPN

Narew Ostrołęka – Orzeł Sypniewo 1-1 (1-1)

Bramki: Pędzich 10 – Turek 35

Narew Ostrołęka: Woźniak – Dziczek, Lutrzykowski (CZ 55), Dąbrowski I, Dworecki – Chorążewicz, Jóźwiak, Markowski (73. Kobrzyński), Gontarz – Dąbrowski II (58. Mierzejewski), Pędzich (62. Sobotka).

Żółte kartki: Chorążewicz, Dziczek, Dąbrowski I, Sobotka – M. Gutowski (dwie), Grodzki
Czerwone kartki: Lutrzykowski (55) – M. Gutowski (55).

Widzów: 280.
Sędziowali: Cezary Ossowski – Sławomir Gołębiewski, Mariusz Dąbrowski.

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek