Młodzież NarwiRocznik 2003Rocznik 2004

Młodzież zmienia kluby

Kacper Piórkowski i Mateusz Majbański, którzy występowali w drużynach APN Narew Ostrołęka z roczników 2003 i 2004 zmienili barwy klubowe.

Kacper Piórkowski jest środkowym pomocnikiem, który pierwsze kroki stawiał w AP Ostrów Mazowiecka, a od kilku lat grał w Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, gdzie trenował pod okiem trenerów Marcina Romana i Mariusza Sadłowskiego, grając w I lidze mazowieckiej rocznika 2003 oraz Ekstralidze rocznika 2004. Regularnie występował w reprezentacji Mazowsza, a wcześniej także Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Jego nowym klubem jest Escola Varsovia, gdzie będzie walczył o Mistrzostwo Polski w Cenrtralnej Lidze Juniorów U-15. Pierwszy mecz chłopcy wygrali aż 11-0 z Akademią Piłkarską Ostróda. Pióro zdobył jedną z bramek. Został on również zgłoszony do rocznika 2003, w którym występować może w Ekstralidze Mazowieckiej. Chłopcy z Escoli z rocznika 2003 to aktualni wicemistrzowie Polski. W klubie w CLJ U-18 występuje również ostrołęczanin, Kacper Bałas, syn byłego piłkarza Narwi, Piotra Bałasa.

Mateusz Majbański gra na boku obrony, od 2013 roku występował w APN Ostrołęka, gdzie przywędrował z UKS 1 Węgrów. Również występował w reprezentacji COOZPN, grał w I lidze rocznika 2003 i Ekstralidze 2004. Nowym klubem Mateusza jest Polonia Warszawa, gdzie został zgłoszony do drużyn roczników 2003 i 2004, które występują w Ekstraligach Mazowieckich. Kolegą klubowym Majbańskiego jest Olaf Bartkiewicz, również wychowanek APN-u, który rok temu trafił do Czarnych Koszul, będąc najlepszym strzelcem naszego rocznika 2003.

Przy okazji zajrzeliśmy do Białegostoku, gdzie kolejny wychowanek APN Ostrołęka, Radosław Zyśk (rocznik 2003) został zgłoszony do Centralnej Ligi Juniorów U-17 w drużynie Jagiellonii Białystok. Gra on tam również w I lidze podlaskiej juniorów młodszych, w której Jagiellonia pokonała ostatnio MOSP Białystok 4-1. Radek w tym meczu dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Powodzenia, chłopaki!

 

fot. strona Escoli 2004 na Facebooku