PływanieVideoZdjęcia

Narwianki współpracują z innymi klubami

Jest lato, a jak lato, to woda, jeśli woda to wiry – w wir pracy wpadły zawodniczki Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka. Dziewczęta w ostatnich dniach, oprócz swoich ciężkich treningów podczas obozu sportowego, znalazły czas na szkolenie innych. 

Sekcja zorganizowała szkolenia z pływania dla innych ostrołęckich klubów – co ważne, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. Rodzice musieli tylko wykupić wejściówki na ostrołęcki basen. W zeszłym tygodniu na treningach pojawiły się piłkarki Jantaru Ostrołęka, które obiecywały powrót na zajęcia i słowa dotrzymały. Środowe popołudnie zarezerwowane było na pływacki trening Jantarek. Dzisiaj do grona pływających podopiecznych sióstr Wikieł (Manueli, Angeliki i Żakliny) dołączyli chłopcy z najmłodszych roczników Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, których przyprowadził trener Damian Dąbrowski.

– Zajęcia z APN były bardzo ciekawym doświadczeniem, a dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Każde ćwiczenie wykonywały z dużą starannością. Mogę też zdradzić, że u niektórych dzieci widać duży potencjał do pływania. Mamy nadzieje, że zawodnikom z APN też się spodobało i zaowocuje to naszą dalszą współpraca w przyszłości – powiedziała prezes i zarazem trener pływackiej Narwi, Manuela Wikieł. Po chwili dodała również, że największym zaskoczeniem była ilość chętnych dzieci, gdyż młodych piłkarzy zgłosiło się około 60 i trzeba było ich podzielić na trzy grupy.

Nadzieje pani prezes nie są płonne, gdyż trener Damian Dąbrowski potwierdził nam już, że w planach są regularne zajęcia. Jaki pogląd na treningi pływackie ma sam trener?

– Dla młodych osób bardzo ważny jest wszechstronny rozwój, dlatego z chęcią przystałem na możliwość wspólnego treningu z sekcją pływacką Narwi. Chłopcy z roczników 2009-2013, zarówno ci stawiający pierwsze kroki na basenie, jak i pływający już jakiś czas, okazali się wymagającymi uczniami. Trójka trenerek prowadzących zajęcia stanęła na wysokości zadania, a chłopcy tak jak ich rodzice zadowoleni wychodzili z basenu, pytając kiedy następne zajęcia, co świadczy o dobrze wykonanym zadaniu – z uśmiechem podsumował szkoleniowiec APN-u.

Co dalej? Jeśli w gronie zawodników innych klubów znajdą się tacy, którzy załapią pływackiego bakcyla, planowane są dla nich treningi w ramach sekcji pływania Narwi Ostrołęka. Bliższe plany, już na wrzesień, to treningi z jeszcze jednym ostrołęckim klubem.