Młodzież na fali

Trwa dobra seria młodzieżowych zespołów APN Narew Ostrołęka, które zajmują pierwsze, drugie i trzecie miejsce w tabelach I ligi mazowieckiej w swoich rocznikach.

Rocznik 2003 zaliczył kolejną wysoką wygraną, tym razem pokonując 5-0 zawsze mocną Legionovię Legionowo. Po dwie bramki strzelili Piotr Madrak i Mieszko Grodzki, a jednego gola dołożył Konrad Drężek. Drużyna trenerów Marcina Romana i Piotra Wiskiego zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Wiśle Płock. Na pięć rozegranych spotkań APN Narew wygrał cztery razy, a przegrał tylko ze wspomnianą Wisłą. Płocczanie wydają się być poza zasięgiem reszty rywali, o czym świadczy fakt posiadania po 5 meczach bilansu bramkowego 42-4…

Liderami są z kolei chłopcy z rocznika 2004, którzy tym razem pokonali Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk 5-0. Hat-tricka ustrzelił Szymon Szczepanek, po golu strzelili Adam Zięba i Paweł Grala. Przewietrzona drużyna trenerów Mariusza Sadłowskiego i Piotra Wiskiego gra zupełnie inaczej niż wiosną, kiedy po spadku z Ekstraligi długo nie mogła się przestawić na właściwe tory. Tym razem chłopcy jeszcze nie zaznali smaku porażki, notując trzy zwycięstwa i dwa remisy. W dodatku Szymon Szczepanek notuje bardzo ciekawą passę strzelecką – od początku sezonu co mecz zdobywał gola, a teraz zrobił to nawet trzy razy.

Debiutująca w I lidze mazowieckiej drużyna z trampkarzy z rocznika 2005 zajmuje póki co trzecią pozycję w lidze, mając za sobą dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażkę. W sobotę ostrołęczanie podejmowali mocną drużynę Escola Varsovia Warszawa, z którą zremisowali 1-1. Bramkę strzelił Adam Deptuła.

 


Występowały także młodsze zespoły Akademii:

  • Rocznik 2006 wygrał 7-0 z LUKS-em Czerwin, po bramkach Oliwiera Stachacza (dwie), Jakuba Trzcińskiego (dwie), Dominika Borowieckiego, Franciszka Jastrzębskiego i Kacpra Późniewskiego. Dominik jest synem trenera bramkarzy Narwi, Sebastiana Borowieckiego, a Franek – kierownika drużyny seniorów, Tadeusza Jastrzębskiego.
  • Rocznik 2007 grający w lidze dla chłopców o rok starszych przegrał po dobrym meczu z Koroną Ostrołęka 1-2. Trafienie dla APN-u zaliczył Mateusz Bączek.
  • Rocznik 2008, który zadebiutował w rozgrywkach ligowych, na oczątek pokonał na wyjeździe ULKS Ołdaki 10-1. Strzelcami bramek byli: Krystian Popławski (dwie), Mateusz Roman (dwie), Paweł Marciniak, Piotr Gołaszewski, Rajan Frankowski, Krystian Tyszka, Marcin Zalewski oraz zawodnik Ołdaków (samobójcza).