LigaSeniorzyZdjęcia

Pewna wygrana z Jutrzenką

Narew wygrała pewnie 3-0 z Jutrzenką Unieck i pozostała liderem A-klasy po 6. kolejce. Mecz przez dłuższy czas nie był zbyt ciekawy, a Jutrzenka pomimo zajmowania trzeciej lokaty od końca, grała całkiem rozsądną piłkę. Wydaje się, że zespół ten będzie zajmował wyższe miejsce w lidze, jeśli znajdzie receptę na krótką ławkę i braki w dyscyplinie.

Narew przez cały mecz próbowała złapać swój rytm, a goście skrzętnie z tego rytmu nas wybijali. W 35. minucie Konrad Sobotka doszedł do sprytnie zagranej piłki i oddał dobry strzał, który w jeszcze lepszy sposób wybronił bramkarz Jutrzenki. Golkiper był już jednak bez szans pięć minut później, kiedy Sobotka wykorzystał podanie Pawła Kuzi i napoczął rywala (1-0).

Przełomowa sytuacja, która uspokoiła grę, miała miejsce w 62. minucie, kiedy sędzia pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi Jutrzenki, za faul na Sobotce tuż za polem karnym. Jutrzenka pozbawiona jednego ze swoich liderów powoli opadała z sił, koncentrując się na protestowaniu przeciwko chyba każdej decyzji sędziowskiej. W 74. minucie Konrad Sobotka wystawił piłkę Emilowi Chorążewiczowi, a ten stając oko w oko z bramkarzem Jutrzenki zachował spokój i powiększył przewagę Narwi. Trzeci gol padł w 88. minucie, kiedy Piotr Dąbrowski II podał piłkę Pawłowi Kuzi. Kuzia szybkim ruchem znalazł sobie miejsce i już po chwili cieszyliśmy się z gola.

Wynik  mógł być jeszcze bardziej okazały, ale trzeba pochwalić bramkarza gości, który ratował swój zespół po strzałach Pędzicha (dwukrotnie), Gontarza, Sobotki i Chorążewicza. Szczególnie jedna z sytuacji Bartosza Pędzicha została bardzo dobrze wybroniona.

 

23.09.2018, Ostrołęka-Wojciechowice
A klasa seniorów
Narew Ostrołęka – Jutrzenka Unieck 3-0 (1-0)
Bramki: Sobotka 40, Chorążewicz 74, Kuzia 88.

Narew Ostrołęka: Woźniak (85. Dudek) – Dziczek, Lutrzykowski, Mierzejewski (82. Pełtak), Dworecki – Chorążewicz, Kuzia, Jóźwiak (82. Grzyb), Gontarz (77. Gładek) – Markowski (65. Dąbrowski II), Sobotka (76. Pędzich).
Trener: Rafał Kosek

Widzów: 130
Żółte kartki: Mierzejewski, Dąbrowski II – kilku piłkarzy gości
Czerwona kartka: nr 11 z Uniecka (62. minuta, za faul)
Sędziowali: Pałaszewski – Gwiazda, Witkowski.

 

GALERIA

fot. Tomasz Mrozek